wersja językowa

 

Oferta


Otyłość – problem XXI wieku

Z roku na rok otyłość staje się coraz większym problemem, który dotyczy zarówno osób dorosłych jak i dzieci. W roku 2005 problem wystąpił u 24% mężczyzn i 28 % kobiet.

Wystarczy przyjrzeć się ulicy przeciętnego, polskiego miasteczka, by zobaczyć, że przybywa ludzi z widoczną nadwagą …Nawaga i otyłość to nie tylko problem estetyczny. To poważne zagrożenie dla zdrowia.

Przyczyny nadwagi tkwią często w czynnikach dziedzicznych, fizjologicznych, psychologicznych oraz w stylu życia. Zmęczenie, zadyszka, bóle głowy, zaburzenia snu, ból pleców, zwyrodnienia stawów, pocenie się, depresja - to jedynie jego kilka objawów.

Otyłość powoduje cukrzycę typu 2, zaburzenia lipidowe, nadciśnienie tętnicze, zwiększa prawdopodobieństwo zawału mięśnia sercowego , udaru mózgu a nawet wystąpienia nowotworów złośliwych. Zwiększony ciężar ciała wpływa na zwyrodnienie stawów, powoduje problemy z oddychaniem a często również i bezdech senny.

Otyłość w literaturze medycznej definiuje się jako stan, w którym dochodzi do przyrostu masy ciała na poziomie wywołującym zagrożenie zdrowia. Aby skutecznie zahamować proces chorobowy należy przede wszystkim uzmysłowić sobie, iż waga wpływa na zdrowie, kondycję fizyczną oraz relacje społeczne. W dalszym etapie świadomie podjąć planowane działania w kierunku redukcji wagi. Tu niezwykle ważne okazują się zmiany w stylu życia – zarówno te związane z dotychczasowymi nawykami żywieniowymi ale i podjęcie zwiększonej aktywności fizycznej.

Już pierwsze rezultaty powinny dopingować do utrzymania przyjętego kierunku zmian, który w perspektywie zaskutkuje nowym, zdrowszym stylem życia. O tym, że nie będzie to proces łatwy przekonał się każdy, kto choć raz próbował walczyć z nadwagą . Mordercze diety odchudzające, efekt jo-jo, stany depresyjne, ogólne osłabienie czy niechęć do wysiłku fizycznego stanowią przeszkody, których pokonanie nie należy do najłatwiejszych.

Do tego jeszcze konieczność zmiany nawyków żywieniowych całej rodziny, przeświadczenie, że zdrowa żywność i aktywny styl życia jest drogi, skrępowanie i wstyd przed otoczeniem.

Co jest sukcesem w leczeniu otyłości ? Przede wszystkim zapobieganie dalszemu zwiększeniu masy ciała. Już niewielkie, trwałe zmniejszenie masy ciała wpłynie dobroczynnie na nasze zdrowie.

Aby pomóc Państwu w walce z problemem otyłości kompleksowo zaplanujemy plan leczenia, zapewnimy profesjonalną opiekę medyczną, współpracę psychologa i dietetyka, ustalimy optymalny plan treningu fizycznego. Dzięki nowoczesnym technologiom diagnostycznym przygotujemy dla Państwa indywidualną analizę składu ciała – dokonamy pomiaru m. in. zawartości wody, tłuszczu i stopnia otyłości.

Zastosujemy zabiegi wspomagające odchudzanie: masaże, drenaż limfatyczny, kąpiele. Nauczymy jak skutecznie gimnastykować się, wykorzystywać każdą chwilę na aktywny wypoczynek.

Mamy licencję na odchudzanie. Zapraszamy do „Polonii”, „Zameczka” oraz „Jagusi” w Kudowie – Zdroju.

 


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk
Staropolanka Staropolanka
Facebook