wersja językowa

 

Uzdrowiska


Atrakcje

Kuracjusze mogą korzystać z różnych urządzeń sportowych: boisk, basenu, kortów tenisowych, sali gimnastycznej. Kudowa -Zdrój jest tradycyjnym miejscem dorocznych Festiwali Moniuszkowskich, które odbywają się w lipcu, począwszy od 1962 roku. Udział w nich biorą sławni artyści i orkiestry operowe.

Sieć sklepów różnych branż zlokalizowana jest przy głównych ulicach uzdrowiska: Zdrojowej i 1-go Maja. Usługi gastronomiczne świadczy szereg punktów usytuowanych w całym mieście.

Kudowa- Zdrój jest również bazą wypadową dla ciekawych wycieczek pieszych. Samo położenie miasta w bezpośredniej bliskości Parku Narodowego Gór Stołowych świadczy o turystycznej atrakcyjności okolic.

Najbardziej godne polecenia wydają się być wycieczki do Karłowa i do Rezerwatu "Błędnych Skał", gdzie zadziwia niezwykle ciekawy labirynt szczelin i grot wśród bloków skalnych o kształtach ludzkich i zwierzęcych. 665 stopni bloków kamiennych prowadzi na szczyt Gór Stołowych,-skąd rozciąga się przepiękna panorama.

Na przedmieściu Kudowy-Zdroju Czermna wznosi się stary kościół z XIV wieku oraz kaplica, której sufit i ściany wyłożone są czaszkami i piszczelami ludzi poległych i zmarłych w okresie wojny 30-letniej.

Na turystyczną atrakcyjność Kudowy -Zdroju wpływa również położenie w bezpośredniej bliskości granicy z Republiką Czeską.

Kudowa- Zdrój posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z większością miast kraju.

W pobliżu znajduje się Zieleniec - największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. Zieleniec oferuje 28 wyciągów. Dla lubiących nocne jazdy przygotowanych jest 10 oświetlonych stoków. Trasy zjazdowe Zieleńca są bardzo zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

www.kudowa.pl - Oficjalna strona miasta.
www.pngs.pulsar.net.pl - Park Narodowy Gór Stołowych.

 


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk
Staropolanka Staropolanka
Facebook