wersja językowa

 

Uzdrowiska


Leczniczy wpływ wody na zdrowie człowieka znany był już w antycznej Grecji. Pierwsze uzdrowisko zawdzięczamy starożytnym Rzymianom. Były to miejsca, w których bogaci obywatele Wiecznego Miasta szukali wypoczynku i regeneracji sił witalnych. Historia polskich uzdrowisk sięga XII wieku a ich rozkwit datuje się na XVIII wiek. To tu, po zdrowie „do wód”, podróżowali wielcy tego świata: królowie, politycy czy artyści. W uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej odzyskiwały takie sławy jak m.in. Fryderyk Chopin, Winston Churchill, Quincy Adams, Bruno Schulz czy Zygmunt Krasicki. Również współczesna medycyna uznaje leczenie w uzdrowisku za wyśmienity sposób na wzmocnienie organizmu.

Dziś terminem uzdrowisko określa się miejscowość charakteryzującą się leczniczymi właściwościami klimatu, wysokimi walorami przyrodniczymi ale przede wszystkim dysponującą naturalnymi zasobami wód mineralnych, gazów czy peloidów wywierających korzystny wpływ na organizm człowieka. To tu nawdychasz się świeżego powietrza, poznasz smak bogatych w mikroelementy wód mineralnych, poprawisz kondycję.

Kuracje „u wód” pomagają przezwyciężać szereg dolegliwości zdrowotnych oraz skutki współczesnej cywilizacji spowodowane stresem: migrenę, uzależnienia, problemy z krążeniem, nadwagę. Są niezastąpione w regeneracji organizmu po chorobach i urazach. Oferują profilaktykę i uczą zdrowego stylu życia. Pobyt w uzdrowisku to inwestycja w zdrowie, która procentuje przez cały rok.

Kurorty wchodzące w skład Spółki to uzdrowiska jedne z najpiękniejszych i najstarszych w Polsce. Od lat cieszą się stałym powodzeniem wśród kuracjuszy z kraju i zagranicy. Oferują nowoczesne procedury zabiegowe, oryginalne ceremoniały pielęgnacyjne, rehabilitację i profilaktykę. Poprawie samopoczucie służą tu nie tylko krystalicznie czyste powietrze i wody, bogate w magnez i inne ważne dla życia pierwiastki. Sama atmosfera, przywołująca ducha tradycji dawnych kurortów koi nerwy, łagodzi napięcia i stresy, leczy serce. Atrakcyjności naszym uzdrowiskom dodają wyśmienite walory krajobrazowe oraz moc atrakcji turystycznych. Zapraszamy!


 


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk
Staropolanka Staropolanka
Facebook