wersja językowa

 

O spółce


dla mediów


Kontakt dla mediów:
Piotr Grudziński
Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu

T +48 71 790 01 80
M +48 512 078 047
p.grudzinski@tfi.kghm.pl

Produktowe nowości Staropolanki

Już na początku maja br. Staropolanka, naturalna woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich, wprowadzi na rynek swoje nowości produktowe. Klienci na sklepowych półkach będą mogli wybierać wśród takich produktów, jak: Staropolanka kids, Staropolanka plus, Staropolanka sport desire, Staropolanka pure active oraz Staropolanka pure banalce. A każda z tych wód dedykowana innej grupie klientów oraz innej aktywności.

Zgodnie ze strategią marketingową, Staropolanka nie tylko rozwija swój brand poprzez angażowanie się w wydarzenia o charakterze sportowym. Tym razem producent wody mineralnej poszedł krok dalej i wiosną tego roku w sprzedaży pojawią się aż cztery nowe produkty sygnowane marką Staropolanka, tym samym, wchodząc w obszar wód kategoryzowanych.

- Zgodnie z naszym hasłem "Jak coś robisz, rób to z wodą – Staropolanka" chcieliśmy jeszcze bardziej dopasować się do potrzeb naszych klientów i zaoferować im wody, które będą im dedykowane w zależności od stylu życia, wieku, czy uprawianej aktywności - mówi Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU, producenta Staropolanki.

Nowe produkty Staropolanki eksponują wodę, jako produkt dla każdego, odpowiadający różnym aktywnościom i różnym osobowościom. I tak Staropolanka kids to woda źródlana przeznaczona dla dzieci. Jest lekka i ekonomiczna, ponieważ zawiera 330 ml, a zarazem z wygodną butelką z bezpieczną nakrętką typu sport cap, która ułatwi sięganie po nią nawet najmłodszym konsumentom. Dodatkowo kolorowa etykietka ze zwierzątkami zachęci każde dziecko do picia wody, a co za tym idzie- budowania nawyków regularnego nawadniania organizmu od najmłodszych lat.

Natomiast Staropolanka plus to woda w poręcznej butelce z elegancką etykietą - w sam raz dla kobiet ceniących zdrowie i piękny wygląd. Jej wygodna pojemność sprawi, że zmieści się w każdej torebce.

Dla osób aktywnych i sportowców pojawi się Staropolanka sport desire - wspierana twarzą Łukasza Kubota. To woda w wygodnej, ergonomicznej butelce, z nakrętką typu sport cap, a tym samym atrakcyjna w oczach każdego, kto uprawia sport.

Zupełną nowość stanowią również Staropolanka pure active oraz Staropolanka pure balance produkowane na bazie wody źródlanej. Produkty w eleganckich etykietach, przeznaczone dla kobiet dbających o zdrowie i urodę, ponieważ zawierają witaminy i minerały, a także dodatek kolagenu.

- Wody i napoje funkcjonalne rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie, co powoduje, że z sezonu na sezon tych produktów jest coraz więcej, a konsumenci mają problem z wyborem tych najlepszych. Jestem przekonany, że nowości Staropolanki będą odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa – zabieganego, a jednocześnie poszukującego produktów najwyższej jakości. Staropolanka jest już rozpoznawalna jako woda z największym zastrzykiem minerałów, stąd też pewność, że produkty kategoryzowane będą cieszyły się popularnością wśród klientówdodaje Bogdan Szladewski.


 
Staropolanka partnerem 14. PKO Cracovia Maraton

19 kwietnia 2015 roku odbył się 14. PKO Cracovia Maraton. To jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych, które co roku mają miejsce w Krakowie i cieszą się ogromną popularnością wśród biegaczy. W tym roku Staropolanka już po raz drugi wsparła zawodników swoją wodą mineralną, dedykowaną sportowcom.

Już po raz drugi Staropolanka, naturalna woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich, była partnerem 14. PKO Cracovia Maraton, który rozpoczął się 19 kwietnia 2015 roku w Krakowie. Zawodnicy wystartowali z Rynku Głównego o godzinie 9:00. Do biegu w tym roku zgłosiło się 6.439 osób.

Dotychczasowe edycje krakowskiego maratonu pokazały, że jest to jedna z największych imprez organizowanych w Polsce.

Tegorocznym triumfatorem wśród mężczyzn okazał się Taras Salo ze Lwowa, natomiast wśród kobiet najlepsza była Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii.

Staropolanka przekazała dla zwycięzców maratonu 10 voucherów na wodę, co stanowi ponad 100 sztuk butelek Staropolanki.


 
Staropolanka wspiera hokejowe Mistrzostwa Świata Kobiet

Ice Hockey U18 Women’s World Championship, czyli hokejowe Mistrzostwa Świata Kobiet odbędą się już w dniach 18 – 25 stycznia br. Organizatorem tego hokejowego święta jest Polski Związek Hokeja na Lodzie. Cały turniej będzie miał miejsce na lodowisku "SATELITA", które należy do obiektów katowickiego kompleksu sportowego "SPODKA".

A jeśli wydarzenie sportowe, to nie może zabraknąć najwyższej jakości wody, zarówno dla sportowców, jak i kibiców. Dlatego też partnerem wspierającym została Staropolanka – naturalna woda mineralna z Uzdrowisk Kłodzkich.

- Staropolanka, zgodnie ze swoją strategią, chce być zawsze tam, gdzie odbywają się ważne wydarzenia sportowe, zarówno w skali regionalnej, jak i ogólnopolskiej, potwierdzając tym samym, że jest wodą odpowiadającą każdej aktywności w myśl hasła: "jak coś robisz rób to z wodą - Staropolanka"podkreśla Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU, producenta Staropolanki.

Staropolanka przekaże swoje produkty, a w zamian będzie widoczna we wszystkich materiałach promocyjnych turnieju, na billboardach w obrębie lodowiska oraz na nośnika LCD podczas trwania mistrzostw.

Ponadto, wszystkie mecze turnieju będą emitowane na żywo w internecie przez stronę www.imprezylive.pl, a skróty tych sportowych wydarzeń będą się pojawiać w TVP Katowice, TV Silesia oraz na łamach gazety Sport.


 
VII rozgrywki brydżowe w Uzdrowisku Połczyn

W dniach 9 - 18 stycznia 2015 r. w Uzdrowisku Połczyn, należącym do Polskiej Grupy Uzdrowisk, odbywa się już po raz siódmy Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy. To wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat łączy pobyty lecznicze i rehabilitacyjne z mozliwością dobrej zabawy, zaprawionej rywalizacją przy brydżowym stole. Tym samym, miłośnicy karcianego sportu mogą liczyć na profesjonalnych przeciwników, jak również relaks oraz poprawę zdrowia pod czujnym okiem wykawlifikowanego połczyńskiego personelu medycznego.

Oficjalne otwarcie tegorocznego Kongresu odbyło się w 11 stycznia br., czterema minisesjami po 10 rozdzań o Puchar Prezesa Uzdrowiska Połczyn, w których udział wzięło około 160 uczetników. Kolejno turnieje są rozgrywane do 16 stycznia br. w różnych kategoriach, z jednodniową przerwą - 14 stycznia.

W pozostałym czasie uczestnicy będą mogli korzystać z bogatej bazy zabiegowej Uzdrowiska Połczyn, w tym także z basenu, sauny oraz z zabiegów SPA. Dodatkowo, przez organizatorów zostały przewidziane liczne atrakcje integrujące uczestników, w tym przedstawienia teatralne, ognisko, czy biesiada brydżowa. Podsumowaniem wydarzenia, będzie uroczysty bankiet, zamykający VII Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy.

- Bardzo nas cieszy fakt, że z roku na rok liczba miłośników brydżowego sportu rośnie. Ponadto, zauważamy, że coraz więcej naszych brydżowych gości docenia również walor uzdrowiskowy Połczyna i korzysta z zabiegów leczniczych, relaksacyjnych i upiększających. To jedynie potwierdza, że każdą pasję, nawet brydżową, można połączyć z dbałością o zdrowie i aktywnością fizycznąmówi Arkadiusz Waszak, Dyrektor Zarządzający Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A.

W zmaganiach brydżowych udział weźmie wielu uczestników z całego kraju i Europy, a także dalekiej Australii. Zaś gościem honorowym VII edycji Kongresu będzie Arcymistrz Międzynarodowy, polski brydżysta i dziennikarz brydżowy, Ryszard Kiełczewski. Człowiek wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera - selekcjonera juniorów oraz kapitana reprezentacji Polski juniorów na brydżowych Mistrzostwach Europy. Porządku i zdrowej rywalizacji będzie przestrzegał sędzia główny, Ryszard Łazikiewicz.

VII Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy 2015
9 - 18 stycznia 2015 roku
Program oraz regulamin uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej: www.uzdrowisko-polczyn.pl

 
Polska Grupa Uzdrowisk w Sejmie

15 grudnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP. Jednym z partnerów tego wydarzenia będą przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Konferencja, której organizatorami są Komisja Polityki Senioralnej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacja "Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku" będzie inaugurować obchody 40-leciaistnienia ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Głównym celem działalności tych uczelni jest aktywizacja osób starszych, poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów, ułatwianie im kontaktów z instytucjami, takimi jak służba zdrowia, ośrodki kultury, ośrodkami rehabilitacyjnymi i innymi oraz, co najważniejsze, angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej wśród seniorów.

Obecność w Sejmie przedstawicieli Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku, to wspólny głos na rzecz rozbudowy programów polityki senioralnej, a co za tym idzie większe skoncentrowanie się na problemie starzejącego się społeczeństwa i konsekwencji tego zjawiska. Ponadto, tematy związane z polityką senioralną są bliskie Polskiej Grupie Uzdrowisk, która od lat realizuje programy na rzecz zdrowia i aktywności swoich kuracjuszy oraz gości.

W obszarze dbałości o zdrowie, Polska Grupa Uzdrowisk jest absolutnym liderem profesjonalistą. Kuracjusze mają dostęp do najbardziej innowacyjnych zabiegów, nie tylko odnowy biologicznej, ale i typowo rekreacyjnych, czy sportowych. Dlatego też świetnym uzupełnieniem działań balneologicznych są aktywności edukacyjne, proponowane przez coraz liczniej powstające i coraz bardziej popularne UTW, z którymi Polska Grupa Uzdrowisk wchodzi w kooperację.


 
Polska Grupa Uzdrowisk na I Kongresie Gospodarki Senioralnej

29 października br. odbył się I Kongres Gospodarki Seniorlanej. Gospodarzami wydarzenia były: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej i Centrum im. Adama Smitha, zaś jednym z partnerów wspierających była Polska Grupa Uzdrowisk.

Pierwszy w Polsce Kongres Gospodarki Senioralnej ma na celu stworzenie nowego modelu prywatnych i publicznych inwestycji w usługi dla osób starszych. Uczestnicy Kongresu mieli okazję wysłuchać ekspertów różnych branż związanych z gospodarką seniorlaną, a tym samym ocenic potencjał branży, i jej znaczenie dla gospodarki państwa, a w szczególności dla rynku pracy.

Na wydarzenie składało się kilka debat, podczas których eksperci rozmawiali o różnych obszarach polityki senioralnej. Wśród nich toczyły się rozmowy między innymi na temat zmian w strukturze demograficznej, możliwości finansowania programów senioralnych, opieki medycznej i sanatoryjnej, a także na temat mieskzań dla seniorów i placówek pobytowych dla osób starszych. Goście obecni podczas paneli dyskusyjnych mogli zadawć pytania, dzięki czemu spotkanie zyskało formułę platrormy wymiany poglądów i opinii.

Wśród partnerów wydarzenia nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, która poprzez swoje ośrodki, stanowi największą grupę uzdrowisk w kraju, a tym samym poprzez swoją szeroką i kompleksową ofertę dopowiada na potrzeby seniorów i wpisuje się w trend zmian demograficznych i społecznych.

Co więcej, obecnie widoczny jest wzrost roli uzdrowisk wśród innych, tradycyjnych instytucji zajmujących się profilaktyką zdrowotną. Dzieje się tak między innymi dlatego, że współczesne zdroje, to nie tylko zabiegi i rehabilitacja, skierowane do seniorów ale całościowe podejście do pacjenta i gościa, a co za tym idzie, oferowanie mu szerokiej oferty zarówno turystycznej, kosmetycznej, SPA&wellness, jak i rekreacyjnej. A takie są właśnie uzdrowiska w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk, zapewniające taką opiekę, zarówno w ramach szerokiego spektrum profili leczniczych, jak i rehabilitacji poszpitalnej w obszarze różnorodnych schorzeń.

Gospodarz Kongresu – Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej na bieżąco analizuje nowe i istniejące inwestycje w usługi senioralne, domy opieki, systemy finansowania jak również rozwiązania systemowe. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej przygotowuje również własne rekomendacje zmian w prawie, definiuje i wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów, usługodawców, jak i dla samych seniorów.


 
Piknik Zdrowia z Polską Grupą Uzdrowisk

9 października br. już po raz drugi odbędzie się, zorganizowany przez Polską Grupę Uzdrowisk, Piknik Zdrowia. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Arkadach Wrocławskich.

W ramach Pikniku Zdrowia na stoisku prezentowana będzie szeroka oferta uzdrowisk Polskiej Grupy Uzdrowisk, jako profesjonalnych ośrodków świadczących usługi w obszarze zdrowia i rekreacji.

Na potrzeby wydarzenia będą również prezentowane proste badania, takie jak pomiar ciśnienia i saturacji przez pielęgniarkę z Uzdrowisk Kłodzkich, aerozole na gałki oczne wodą termalną, przeprowadzone przez fizjoterapeutkę z Uzdrowiska Cieplice oraz degustacja wody Staropolanki i Wielkiej Pieniawy. Ponadto, będzie to również wyjątkowa okazja do promowania i popularyzacji oferty jesienno-zimowej oraz ogólnych atrakcji pobytu w kurortach PGU.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Zdrowia z Polską Grupą Uzdrowisk!
9 października 2014 roku, 10:00 – 18:00
Arkady Wrocławskie

 
Uzdrowiska Kłodzkie wyróżnione

26 września br. w polanickim Teatrze Zdrojowym zorganizowana została konferencja "Dolnośląskie uzdrowiska - Inwestycje europejskie - Poprawa zdrowia Dolnoślązaków". Organizatorem i gospodarzem spotkania była Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. Konferencja poświęcona była wsparciu udzielonemu przedsiębiorcom prowadzącym działalność uzdrowiskową w miejscowościach uzdrowiskowych Dolnego Śląska w latach 2007-2013 oraz prezentująca nowe możliwości dla przedsiębiorców z tej branży na lata 2014-2020.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane środki europejskie dedykowane przedsiębiorcom na lata 2014-2020 zarówno w ramach programu regionalnego RPO WD, jak i programów krajowych. Ponadto, zostało również przyznane wyróżnienie Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Beneficjenta - za ciekawy i dobrze realizowany projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa.

Tym razem najwyższe wyróżnienie zostało przyznane Uzdrowiskom Kłodzkim, wchodzącym w skład największej w kraju Polskiej Grupy Uzdrowisk, za wzorowo zrealizowany i rozliczony projekt pn. "Przebudowa Szpitala Uzdrowiskowego JAGUSIA na specjalistyczny ośrodek leczenia otyłości i schorzeń narządu ruchu dla dzieci i dorosłych prowadzony przez Uzdrowiska Kłodzkie S.A - Grupa PGU". Inwestycja była współfinansowana z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

- Ta nagroda, to dla nas duże wyróżnienie spośród wszystkich uzdrowisk Dolnego Śląska. Jest ona również potwierdzeniem, że efektywnie i z sukcesem wykorzystujemy środki unijne, które pozwalają nam systematycznie budować przewagę konkurencyjną ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowiskmówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

W polanickiej konferencji poświęconej dolnośląskim zdrojom wzięli udział przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego – Jerzy Tutaj – Marszałek, Magdalena Najborowska - Dyrektor Gabinetu Marszałka, Lila Jaroń - Sekretarz Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, samorządowcy, burmistrzowie, właściciele firm oraz zarządy spółek branży uzdrowiskowej i dziennikarze.


 
Uzdrowisko Cieplice wspiera "Wodnika"

4 października br. w Cieplicach-Zdroju odbędzie się VII Dzień Otwarty Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK". Główne wydarzenia będą miały miejsce na Placu Piastowskim, w okolicach siedziby Spółki. Wśród partnerów tego święta miejskich wodociągów nie mogło zabraknąć Uzdrowiska Cieplice, tak silnie wpisanego w krajobraz regionu i również kojarzonego z wodą.

Celem tegorocznego Dnia Otwartego jest przybliżenie mieszkańcom nowoczesnych rozwiązań wdrożonych w Spółce w ostatnim czasie, w tym między innymi systemu map elektronicznych - GIS, modelu hydraulicznego, czy systemu GPS – wszystkie służące wygodzie i komfortowi mieszkańców.

Uczestnicy będą również mogli obejrzeć sprzęt, którym pracownicy miejskich wodociągów codziennie posługują się w pracy, w tym sprzęt do inspekcji telewizyjnej sieci kanalizacyjnych, pojazd do hydrodynamicznego czyszczenia sieci, czy sprzęt do wykrywania wycieków.

Partnerami dni otwartych będzie między innymi Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU, które również będzie prezentowało swoją ofertę lecznictwa uzdrowiskowego oraz pobytów rekreacyjnych. Ponadto, cieplicki zdrój zaangażował się w uatrakcyjnienie, towarzyszącego dniom otwartym, rajdu rowerowego dla szkół. Punkt kontrolny przejazdu będzie miał miejsce przy cieplickim odwiercie wody termalnej, a każdy z uczestników będzie musiał przejść test wiedzy o wodzie.


 
Polska Grupa Uzdrowisk i Staropolanka wspierają Bieg 4F Świeradów RUN

Ośrodek SKI&SUN Świeradów-Zdrój wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Wiedzy o Ekologii i Rozwoju Kultury Fizycznej Świeradów-Zdrój organizują 4F Świeradów RUN "I Bieg na Stóg Izerski". Wydarzenie odbędzie się 5 października 2014 r. o godz. 11:00, a partnerami wspierającymi będą Polska Grupa Uzdrowisk, przy szczególnym udziale Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Staropolanka, woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich.

4F Świeradów RUN to pierwsza edycja ogólnopolskiego biegu na Stóg Izerski. Zawody zostaną rozegrane w Świeradowie-Zdroju w obrębie miasta, Ośrodka SKI&SUN Świeradów-Zdrój z koleją gondolową oraz szlaków turystycznych na Stóg Izerski. Zawodnicy mogą rywalizować można na dwóch dystansach - 2,5 - kilometrowym biegu po Świeradowie-Zdroju oraz 10 - kilometrowym biegu na Stóg Izerski.

Nie mogło też zabraknąć Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w kolejnym wydarzeniu sportowym, które ma miejsce w Świeradowie-Zdroju. Zarówno kurort, jak i cała Polska Grupa Uzdrowisk wraz ze Staropolanką chcą być zaangażowane i kojarzone ze sportem i zdrową aktywnością. A 4F Świeradów RUN to nie tylko promocja aktywności sportowej, ale i promocja regionu, którego ukształtowanie geograficzne oraz czynniki naturalne, jak również uzdrowiskowy charakter sprzyja szeroko pojętej rekreacji i dbałości o zdrowie i kondycję.

Staropolanka, jako partner wspierający biegu przekazała wodę mineralną dla zawodników, a Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa voucher na pobyt weekendowy w Hotelu Zdrojowym SANUS, jako jedną z nagród dla zwycięzców.


 
Staropolanka na WorldFood 2014 w Moskwie

W dnia 15-18 września br. w Moskwie odbędą się międzynarodowe targi produktów spożywczych. WorldFood 2014 przez lata stało się głównym miejscem spotkań dla przedstawicieli przemysłu spożywczego oraz wody i napojów, a także tętniące życiem źródło produktów na rynek rosyjski oraz republik bałtyckich i Bliskiego Wschodu. Wśród tegorocznych polskich wystawców znajdzie się również Staropolanka, naturalna woda mineralna, produkowana w Uzdrowiskach Kłodzkich, która poprzez swoją obecność na targach, chce rozbudowywać sprzedaż eksportową.

WorldFood 2014 w Moskwie, to bardzo ważne wydarzenie dla światowej branży spożywczej, które przyciąga ogromną rzeszę producentów, hurtowników, dystrybutorów, sprzedawców detalicznych i restauratorów. W czasie targów wystawcy mogą nie tylko nawiązać intratne relacje biznesowe, ale również znaleźć popyt na swoje produkty na dotychczas nieznanych rynkach. W ciągu zaledwie czterech dni wydarzenia, wystawców odwiedzą tysiące zwiedzających.

- Obecność Staropolanki na targach w Moskwie jest dla nas początkiem długofalowej koncepcji budowania sprzedaży eksportowej. I jak pokazuje doświadczenie branży, to bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia budowy międzynarodowych relacji biznesowych, tym bardziej, że są to targi o dużym znaczeniu geograficznym. A jak pokazują nasze badania rynku, istnieją regiony poza Europą, gdzie jest spore zapotrzebowanie na wodę butelkowaną, w szczególności wysoko zmineralizowanąmówi Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

Stoisko Staropolanki podczas WorldFood 2014 będzie oferowało różne rodzaje wody, w tym również tzw. wody smakowe oraz napoje kolorowe. Prezentowane będą także różne formaty opakowań. A dla smakoszy najwyższej jakości wody mineralnej przewidziana jest degustacja szerokiej gamy produktów Staropolanki.


 
Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa gospodarzem jesiennej euroradonowej sesji

W dniach 10-14 września 2014 r. jesienna sesja walnego zebrania członków - lekarzy oraz osób zainteresowanych i sympatyków Stowarzyszenia Europejskich Uzdrowisk Radonowych odbędzie się w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa. W tegorocznej sesji udział wezmą przedstawiciele wiodących uzdrowisk radonowych z Niemiec, Austrii oraz z Polski z Uzdrowiska Lądek – Długopole oraz, przedstawiciele gospodarza - Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.

Tradycją Stowarzyszenia Europejskich Uzdrowisk Radonowych jest organizacja jesiennych sesji co roku w innym kurorcie partnerskim. W tym roku to świeradowski zdrój ma zaszczyt gościć znakomite osobistości świata geologii, radiologii, balneologii oraz medycyny fizykalnej, jak również lekarzy orzeczników, lekarzy pierwszego kontaktu oraz przedstawicieli uzdrowisk członkowskich. Ponadto, rangę tej sesji, podkreśla fakt, że pod koniec sierpnia uzdrowiska radonowe – Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU oraz Uzdrowisko Lądek –Długopole, zintensyfikowały działania na rzecz wykorzystania wyjątkowego potencjału leczniczego i rehabilitacyjnego zasobów wód radonowych, którymi dysponują. Spójny obszar zainteresowania realizowany jest w ramach inicjatywy Klaster Uzdrowisk Radonowych, która jest działaniem zapisanym w Strategii Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz wyrazem Stanowiska Negocjacyjnego Samorządu Województwa Dolnośląskiego w obszarze VIII "Rewitalizacja".

- Współpraca uzdrowisk radonowych to szansa na wykorzystanie wyjątkowego potencjału leczniczego i rehabilitacyjnego jakim dysponujemy. Podjęcie współpracy oraz zintensyfikowanie działań Klastra Uzdrowisk Radonowych stworzy jedyny tego typu zespół leczniczy w Polsce oraz silną konkurencję dla ośrodków lecznictwa radonowego w Europie. Klaster jest także impulsem stymulującym rozwój lokalnej infrastruktury i atrakcyjności regionumówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU.

Dlatego też w czasie obrad, oprócz tematów naukowych i organizacyjnych, będzie czas na rozmowy na temat możliwości rozwojowych uzdrowisk w kontekście przeobrażeń demograficznych europejskich społeczeństw oraz trendów sprzyjających wykorzystywaniu naturalnych środków w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń cywilizacyjnych.

- Jesienna sesja, którą ma zaszczyt gościć Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, będzie doskonałą platformą dialogu, wymiany doświadczeń, przemyśleń oraz nowych idei pod kątem wspólnych działań pomiędzy europejskimi uzdrowiskami. Jednocześnie ukonstytuowanie inicjatywy klastrowej, stanie się początkiem wszechstronnej współpracy polskich uzdrowisk radonowych. To również wielka promocja dla uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Lądka-Długopole, które jako jedyne w kraju i jedne z największych radonowych ośrodków europejskich, zyskają jeszcze większą możliwość rozwoju w oparciu o swoje naturalne bogactwo, jakim jest radonmówi Zbigniew Piotrowicz, Prezes Zarządu Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

W programie spotkania organizatorzy zaplanowali m. in. takie zagadnienia, jak ewaluacja danych w ramach studium IMuRa, które ma na celu zbadanie zależności zabiegów radonowych i stanów bólowych, oraz propozycja dodatkowych badań pacjentów z Morbus-Bechterew - zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Ponadto przedstawione zostaną strategie marketingowe, programy badawcze oraz raport z działalności Stowarzyszenia, jako Sekcji Radonowej przy Europejskim Stowarzyszeniu Uzdrowisk z siedzibą w Brukseli.


 
Uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa partnerami Karkonoskiego Klasyka

W dniach 30-31 sierpnia br. na terenie miejscowości: Jelenia Góra, Podgórzyn, Przesieka odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie, pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Z uwagi na lokalizację tego kolarskiego święta, wśród partnerów nie mogło zabraknąć Uzdrowiska Cieplice oraz Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Ostatni weekend sierpnia w Jeleniej Górze to już tradycyjnie święto kolarstwa szosowego. Podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski na trasie o długości 12,5 km, ścigać się będą m.in. zawodowcy z ProLigi, młodzi kolarze z klubów sportowych oraz amatorzy – pasjonaci szybkiej jazdy na rowerze. Każda grupa wystartuje w oddzielnym wyścigu i na dystansie dopasowanym do własnego poziomu sportowego, ale wszyscy zawodnicy podlegać będą tym samym regułom organizacyjnym i zmagać się będą z tymi samymi podjazdami.

Partnerzy Karkonoskiego Klasyka – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów Czerniawa, nie tylko udostępnią uczestnikom zawodów swoją bazę noclegową, ale również będą fundatorami pucharów tegorocznych mistrzostw.

Relacja z wyścigów zostanie zaprezentowana na antenie TVP Sport oraz TVP Wrocław.


 
Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka partnerami 52. Festiwalu Moniuszkowskiego

W dniach 29-30 sierpnia br. już po raz czternasty w połczyńskim zdroju odbędą się Euroregionalne Spotkania Łowieckie "Darz Bór". To niezwykle ważne wydarzenie kulturalne, a przede wszystkim święto kultury i tradycji polskiego myślistwa, jak również święto leśników oraz wszystkich tych osób i instytucji, których praca służy ochronie walorów przyrodniczych. Z tego też powodu od lat gospodarzem tego łowieckiego święta jest Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk, które właśnie dzięki zasobom naturalnym jest tak rozpoznawalne.

Program dwudniowych spotkań "Darz Bór" obfituje w wiele atrakcji dla gości, kuracjuszy i turystów. Organizatorzy zadbają o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jak co roku będzie miejsce na kosztowanie przysmaków regionalnej kuchni myśliwskiej, udział w paradzie Kół Łowieckich oraz występy artystów. Odbędą się także zawody strzeleckie, uroczyste ślubowanie myśliwych, a także liczne konkursy.

"Darz Bór" to również wydarzenie będące kampanią promocyjną na rzecz Połczyna- Zdroju, regionu Pojezierza Drawskiego i całego Pomorza Zachodniego, przyciągający nie tylko pasjonatów myślistwa z Polski, ale i z zagranicy.

- Z uwagi na lokalizację tego wydarzenia wśród partnerów nie mogło zabraknąć naszego Uzdrowiska Połczyn, które na stałe jest wpisane w krajobraz regionu. Dla gości spotkań łowieckich udostępniamy ośrodek Podhale, gdzie tradycyjnie zostanie zorganizowana wystawa artystyczna: "Malarstwo, fotografia, trofea myśliwskie", a na dziedzińcu ustawione będą kramy z regionalnymi wyrobami, wśród których nie zabraknie produktów borowinowych, kosmetyków i ofert Polskiej Grupy Uzdrowisk – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU.

Euroregionalne Spotkania Łowieckie "Darz Bór"
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU
29-30 sierpnia br.

Serdecznie zapraszamy do Uzdrowiska Połczyn!

 
Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka partnerami 52. Festiwalu Moniuszkowskiego

To już 52. edycja Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, która odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku. Jak co roku, Mecenasem i Partnerem wydarzenia są Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU, które udzielają tejże imprezie wsparcia finansowego i rzeczowego.

Melomanów oraz gości Kudowy-Zdroju czeka w tym roku ponad tydzień muzycznych wrażeń podczas 52. Festiwalu Moniuszkowskiego - najpierw konkurs, a następnie festiwal z udziałem gwiazd wokalistyki. To wyjątkowe święto muzyki na stałe wpisało się w krajobraz kotliny Kłodzkiej, a wielu gości przyjeżdża do dolnośląskich zdrojów właśnie z uwagi na odbywający się tam Festiwal.

W ciągu pięćdziesięciu lat w najpiękniejszych miejscach tego miasta w Teatrze Zdrojowym, Teatrze pod Blachą, Sali Koncertowej w Pijalni Wód Mineralnych, Parku Zdrojowym, a także w kościołach okolicznych miejscowości wystąpiło dotychczas kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych z Polski, Czech, Danii, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Włoch, USA, Japonii, Kuby i Meksyku. Nie inaczej będzie w tym roku. Ponadto, zainaugurowany dwa lata temu Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Adama Hiolskiego będzie miał swoją kontynuację również w tym roku i będzie stanowił wstęp do głównych uroczystości Festiwalu Moniuszkowskiego.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski, to liczne koncerty, spotkania z artystami, koncert laureatów III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego, spektakl "Wakacje z Moniuszką" oraz Korowód Moniuszkowski.

To jedno z wielu wydarzeń kulturalnych, w które angażuje się Polska Grupa Uzdrowisk, poprzez zaangażowanie partnera tych wydarzeń – Uzdrowisk Kłodzkich S.A.
Niedawno zakończył się w Dusznikach-Zdroju najstarszy festiwal muzyczny w Polsce i najstarszy pianistyczny festiwal na świecie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Dzięki znaczącemu zaangażowaniu Uzdrowisk należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk w ogólnopolskie wydarzenia kulturalne, uzdrowiska należące do Grupy mają okazję zaprezentować nie tylko swoją infrastrukturę i potencjał medyczny i rekreacyjny, ale także ofertę wypoczynkową i zabiegową jak również bogactwa naturalne, takie jak chociażby wody mineralne, szerokiej grupie gości z kraju i z zagranicy.

52. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju, w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy!

 
Na zlocie pojazdów zabytkowych pije się Staropolankę!

W dniach 16-17 sierpnia 2014 roku w Zamku Topacz położonym w miejscowości Ślęza odbędzie się MotoClassic Wrocław 2014, wyjątkowa impreza motoryzacyjna organizowana w sercu Dolnego Śląska, a dzień wcześniej odbędzie się parada aut zabytkowych. Partnerem wydarzenia została naturalna woda mineralna - Staropolanka, która będzie serwowana fanom motoryzacji.

W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic będzie można podziwiać pojazdy w dwóch kategoriach wiekowych: do 1945 roku oraz z lat 1945 – 1980, które stanowić będą pełen przekrój zabytków motoryzacji zarówno polskiej, jak i zagranicznej. A do współpracy zostały zaproszone polskie, jak i zagraniczne kluby miłośników aut klasycznych oraz zabytkowych, grupy rekonstrukcji historycznej oraz pasjonatów i właścicieli pojazdów militarnych.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy przewidują ponad 10 tys. uczestników, ponad 250 pojazdów zabytkowych oraz niezliczoną ilość wrażeń i emocji dla uczestników, które studzić będzie Staropolanka, naturalna woda mineralna Ziemi Kłodzkiej i partner MotoClassic 2014.


 
Staropolanka na Festiwalu Wód Mineralnych w Muszynie

W dniach 9-10 sierpnia br. w Muszynie odbędzie się Festiwal Wód Mineralnych. Podczas tego wodnego święta nie mogło zabraknąć Staropolanki, naturalnej wody mineralnej Ziemi Kłodzkiej.

Jak co roku, Festiwal Wód Mineralnych ma bogaty program artystyczny i merytoryczny, dedykowany i dzieciom i dorosłym. Organizatorzy zaplanowali liczne występy estradowe i pokazy m. in. animacje artystyczne, pokaz walk, pokaz sztucznych ogni, teatr ognia, a także stoiska rękodzielnicze, obozowisko szlacheckie i wiele innych atrakcji. Głównym miejscem tych imprez będzie Amfiteatr "Zapopradzie" w Muszynie, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Zakopower.

Ale najważniejsza część tych dwóch dni Festiwalu to niepowtarzalna okazja poznania bogactwa wód mineralnych – w tym Staropolanki, źródlanych i leczniczych, a także ich walorów smakowych i zdrowotnych. Konsultacji dotyczących walorów wód będą udzielać przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy" i programu "Woda dla zdrowia". Zainteresowani będą mogli również wysłuchać wykładu na temat wód oraz roli, jaką odgrywają w codziennej diecie.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Wód Mineralnych w Muszynie w dniach 9-10 sierpnia br.!

 
Uzdrowiska Kłodzkie i Staropolanka na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim

W dniach 1-9 sierpnia br. odbędzie się 69. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Organizatorem tego dorocznego święta muzyki fortepianowej jest Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich, a partnerami, którzy na stałe wpisali się w to wydarzenie są Uzdrowiska Kłodzkie oraz naturalna woda mineralna – Staropolanka.

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju odbywają się już od prawie siedemdziesięciu lat. To najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Dworek Chopina jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina.

Tradycją stało się również, że partnerami tego muzycznego święta są Uzdrowiska Kłodzkie, które na stałe wpisały się w krajobraz regionu Ziemi Kłodzkiej. Poprzez wsparcie, jakie udzielają Festiwalowi, promują swoje produkty i usługi wśród przybyłych artystów i gości. Co więcej, koncerty fortepianowe stają się dodatkową atrakcją dla kuracjuszy oraz gości Uzdrowisk Kłodzkich, spośród których wielu przyjeżdża w to miejsce właśnie z uwagi na muzyczne święto.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do Dusznik-Zdroju utalentowanych pianistów z całego świata, dla których występ w tym miejscu jest często debiutem przed polską publicznością. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów. W tym roku będą to prof. Boris Petrushansky i prof. Ramzi Yassa. Natomiast wśród muzyków znajdą się m.in. Antonio Pompa-Baldi, Zheeyoung Moon, Claire Huangci, Soo Been Lee – skrzypce z towarzyszeniem pianisty Marcina Sikorskiego i Zespołu Kameralnego Jana Staniendy oraz wiele innych utalentowanych osób z całego świata.

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Kudowie-Zdroju w dniach 1-9 sierpnia br.!

 
Polska Grupa Uzdrowisk w Mieście Dzieci

Już po raz kolejny wraz z rozpoczęciem wakacji rusza Topacz Miasto Dzieci. To projekt dydaktyczno – wychowawczy, realizowany w ramach półkolonii dla dzieci z kilku gmin, który ma na celu wprowadzenie ich w świat dorosłych oraz różnorodnych zawodów. Tegoroczne Miasto Dzieci potrwa od 1 do 11 lipca, a wśród partnerów już po raz drugi znajdą się m.in. Staropolanka oraz Polska Grupa Uzdrowisk.

Podczas blisko dwóch tygodni poprzez firmy i instytucje partnerskie stworzona zostanie infrastruktura miejska: urzędy, bank, szpital, sklepy, warsztat samochodowy, restauracje, a nawet mini kopalnia, w której dzieciaki będą mogły wydobywać urobek górniczy.

Tegoroczny plan wydarzeń jest jeszcze bogatszy od ubiegłorocznej edycji Miasta Dzieci. Organizatorzy z Polskiej Grupy Uzdrowisk (podmiot skupiający: Uzdrowiska Kłodzkie oraz Uzdrowisko Cieplice, Świeradów Zdrój i Połczyn) w programie zaplanowali m.in. budowę katamaranu ze zużytych butelek Staropolanki oraz zajęcia plastyczne, w tym "Malowane Uzdrowisko – Jagusia w Kudowie-Zdroju". Prace graficzne dzieci posłużą do opracowania materiałów informacyjnych w związku z modernizacją zlokalizowanego w Kudowie Zdrój dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego "Jagusia". Będzie również prowadzona grupowa gimnastyka uzdrowiskowa dla dzieci, którą poprowadzi fizjoterapeuta z Uzdrowisk Kłodzkich.

W tym roku dodatkowego wsparcia w prezentowaniu zawodów udzielili górnicy i hutnicy. Z myślą o małych pracownikach przygotowana zostanie imitacja wyrobiska górniczego, gdzie każdemu małemu górnikowi, przed rozpoczęciem pracy zostanie udzielony instruktaż, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, w tym pokaz sprzętu ratowniczego – a praca będzie polegała na wydobyciu urobku w sprzęcie górniczym w namiocie, gdzie różnokolorowe piłeczki - czarne i miedziane – będą imitowały surowce. Za tak wykonaną pracę, uczestnicy otrzymają wynagrodzenie. Ponadto uczestnicy, będą mogli z bliska przyjrzeć się imitacji maszyn górniczych.

A wszystkim tym inicjatywom i wydarzeniom towarzyszyć będzie Staropolanka, naturalna woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich. Organizatorzy będą zachęcali dzieci do sięgania po wodę podczas każdej czynności, zgodnie z hasłem przewodnim Staropolanki – "Jak coś robisz, rób to z wodą – Staropolanką".

- Obecność Staropolanki i Polskiej Grupy Uzdrowisk w Mieście Dzieci, to naturalny kierunek naszego zaangażowania. Poprzez naszą obecność w tym wydarzeniu, chcemy pokazać najmłodszym, jak można zadbać o zdrowie, jak się zdrowo odżywiać i jak ćwiczyć. Ponadto, dzięki tegorocznemu zaangażowaniu górników, uczestnicy zabawy będą mogli poznać specyfikę pracy naszego głównego akcjonariusza KGHM Polskiej Miedzimówi Grażyna Matławska, Wiceprezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Miasto Dzieci będzie funkcjonować codziennie w dniach 1 - 11 lipca br. w godzinach od 09.00 do 16.00.

 
Polska Grupa Uzdrowisk na Jarmarce 2014

W dniach 7 - 8 czerwca 2014 roku w niemieckim Bad Salzuflen odbędą się największe targi w Europie – Jarmarka 2014. Na jednym ze stoisk, Polską Grupę Uzdrowisk będą reprezentowały Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa, jako koordynator wraz przedstawicielami Uzdrowiska Cieplice, Uzdrowiska Połczyn i Uzdrowisk Kłodzkich.

Jarmarka to jedyne takie wydarzenie w Europie, którego adresatem jest grupa osób żyjących głównie w Niemczech, ale także w innych krajach europejskich, z tzw. rosyjskim tłem migracyjnym. Dlatego ze swoją ofertą wystawienniczą będą obecne przedsiębiorstwa z Niemiec i innych państw, które specjalizują się w usługach i produktach skierowanych do tej dużej grupy społecznej. Polska Grupa Uzdrowisk będzie prezentować swoją ofertę kuracyjną i wypoczynkową, jako odpowiedź na specyficzne zapotrzebowanie tego segmentu rynkowego oraz przedstawi nowe produkty, dzięki którym będzie zachęcać odwiedzających targi do pobytów w kurortach Polskiej Grupy Uzdrowisk.


 
Polska Grupa Uzdrowisk na targach turystycznych "Atrakcje Regionów"

W dniach 6 - 8 czerwca 2014 roku w Chorzowie odbędą się targi turystyki weekendowej – "Atrakcje Regionów". Jednym z wystawców będzie Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez Uzdrowiska Kłodzkie, które za pośrednictwem marki Staropolanka, będą promowały zdrowy i aktywny wypoczynek.

Chorzowskie wydarzenie już od lat wspiera turystykę regionalną, aktywizując reprezentantów najciekawszych miejsc Polski do ich promocji. Wystawcy przywiązują dużą wagę do prezentowania również atrakcji okołoturystycznych, które to podnoszą atrakcyjność danych miejsc, czy obiektów. Dlatego też, podczas targów nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, której kurorty to nie tylko najszersza oferta zabiegów lecznictwa uzdrowiskowego, ale także wartość dodana regionów, w których się znajdują.

Podczas targów, na stoisku Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU przedstawiona będzie bogata oferta świadczonych usług przez kurorty Polskiej Grupy Uzdrowisk. Natomiast na drugim stoisku znajdzie się woda mineralna Staropolanka, gdzie będzie można ją zakupić oraz uzyskać informacje dotyczące pełnej oferty produktów marki Staropolanka.

Organizatorzy zapewnili również szereg atrakcji dodatkowych dla odwiedzających Targi w Chorzowie, w tym m.in. pokazy barmańskie oraz tańce ZUMBY. Gośćmi specjalnymi będą: Beata Pawlikowska - podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka oraz Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf.

Podczas targów będzie realizowany również program kulinarny - "Rączka gotuje".

Serdecznie zapraszamy!
6 - 8 czerwca 2014 r., w godzinach 10.00 – 19.00
Park Śląski przy hali "Kapelusz", Al Różana 2, Chorzów

 
Staropolanka z nową WWW

Staropolanka, naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej, zaprasza na swoją nową stronę internetową. Nowoczesna estetyka witryny w połączeniu z funkcjonalnością ma na celu przyciągnięcie uwagi internautów, zainteresowanie ich tematyką wody i jej wartości odżywczych, a co za tym idzie pozyskanie konsumentów tego wyjątkowego produktu. Zapraszamy na www.staropolanka.pl!

Nowa strona internetowa Staropolanki, to nowoczesna, dynamiczna oraz interaktywna witryna wód mineralnych i źródlanych. Zmianie uległa nie tylko szata graficzna i architektura serwisu, ale również stronę wzbogacono o nowe działy. Twórcy strony WWW postawili z jednej strony na prostotę, funkcjonalność i łatwość komunikacji z internautami, a z drugiej na nowoczesność i dopasowanie do jej wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

- Dostosowywanie się strony internetowej do urządzeń, na jakich jest oglądana oraz jej funkcjonalność w tym możliwość scrollowania, to dzisiaj podstawa nowoczesnych narzędzi w sieci oraz komunikacji ze światem zewnętrznym. Poprzez nową stronę internetową Staropolanki będziemy jeszcze szerzej obecni w przestrzeni internetowej naszych obecnych i nowych klientów. Jestem przekonany, że nowa architektura i wygląd strony, wpisujący się w dynamiczną filozofię naszych brandów, spotkają się z pozytywnym odbiorem internautówmówi Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich, producenta Staropolanki i Wielkiej Pieniawy.

Nowoczesna estetyka nowej strony internetowej Staropolanki, przejrzysta i z "orzeźwiającymi" ją wodnymi elementami przyciąga uwagę i zachęca do zapoznania się z produktami sygnowanymi marką Staropolanka. Poza tym na nowej stronie poza standardowymi opisami poszczególnych produktów, informacjami ogólnymi o pochodzeniu i historii wód mineralnych, znalazły się również zakładki o charakterze edukacyjnym i poradnikowym. Dzięki temu nowa witryna to nie tylko narzędzie marketingowe, ale również platforma wiedzy na temat zdrowego trybu życia oraz wartości płynących z sięgania po naturalne wody mineralne, zgodnie z hasłem Staropolanki – "Jak coś robisz, rób to z wodą".


 
Uzdrowiska Kłodzkie podczas II Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego

W dniach 23 – 25 maja br. Wrocław będzie gościł zawody Odra River Cup oraz II Dolnośląski Karnawał Odrzański. Organizatorami obu wydarzeń są Politechnika Wrocławska, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Wrocław, a ich celem jest integracja środowisk związanych z turystyką wodną na Dolnym Śląsku. Dlatego też wśród partnerów tych sportowo – rekreacyjnych eventów obecne będą Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU, największe uzdrowiska regionu Dolnego Śląska i producent naturalnej wody mineralnej Staropolanki.

Dolnośląski Karnawał Odrzański wraz z zawodami Odra River Cup już po raz drugi wpisały się do kalendarza wydarzeń regionu Dolnego Śląska. W programie organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje, w tym między innymi spływy kajakowe, prezentacje jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych, jak również całodzienne pikniki i grillowanie przy muzyce na żywo. Ponadto, uczestnicy Karnawału Odrzańskiego będą mogli zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego, pokaz kadryla oraz tańca flamenco, a oprócz tego zagra Kwartet Smyczkowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Uzdrowiska Kłodzkie podczas tych kilku dni wydarzeń będą prezentować ofertę swoich ośrodków oraz produkty w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk, czyli kosmetyki na bazie połczyńskiej borowiny, a także wodę butelkowaną z rodziny Staropolanki i Wielkiej Pieniawy. Ponadto, będzie istniała możliwość degustacji wybranych produktów Staropolanki oraz Wielkiej Pieniawy, a dodatkową atrakcją będzie możliwość zarezerwowania pobytu w wybranym ośrodku Uzdrowisk Kłodzkich, bezpośrednio na stoisku.

Zapraszamy do udziału w II Dolnośląskim Karnawale Odrzańskim!
25 maja 2014 r. – przystań Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego
Start: 11.00 – 18.00

 
Polska Grupa Uzdrowisk na Teście Coopera

Już w najbliższą sobotę, 24 maja 2014 roku w Parku Sportowym Złotnicza w Jeleniej Górze odbędzie się Test Coopera. Idea testu zakłada sprawdzenie sprawności fizycznej badanych osób. Wśród wystawców tego dnia obecna będzie Polska Grupa Uzdrowisk, która wpisuje się w filozofię dbałości o zdrowie i sportowy tryb życia.

Test Coopera polega na biegu ciągłym w czasie 12 minut, gdzie wynikiem jest uzyskany dystans. Na miejscu będą obecni instruktorzy sportowi, którzy dokonają pomiarów i doradzą, jak podnosić swoją sprawność. Prowadzone będą również nieodpłatne zajęcia fitness, zumba, crossfit, joga i aerobic. Ponadto, chętni mogą odbyć konsultacje z fizjoterapeutą, obejrzeć pokaz szkolenia psów, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy, jak również miasteczko ruchu drogowego oraz zakosztować potraw ze strefy gastronomicznej.

Polska Grupa Uzdrowisk zaprasza zainteresowanych na swoje stoisko, gdzie przeprowadzane będą bezpłatne zabiegi - aerozole na gałki oczne. Ponadto, na stoisku dostępne będą katalogi targowe PGU, broszury informacyjne oraz bieżąca oferta wakacyjna poszczególnych ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Serdecznie zapraszamy!
Test Coopera
Park Sportowy Złotnicza, 24 maja 2014 roku, 10:00 – 17:00

 
Uzdrowiska PGU partnerami dorocznej parady orkiestr w Polkowicach

17 maja br. na Rynku Miejskim w Polkowicach odbędzie się doroczna parada i koncert orkiestr dętych. Dodatkowo, w tym roku wypada 40 - lecie powstania Orkiestry ZG "Rudna" oraz 40-lecie Oddziału Zakłady Górnicze "Rudna", co dodatkowo uświetni to wydarzenie. Celem parady jest prezentacja dorobku artystycznego górniczej orkiestry z Leszna, Głogowa, Wrocławia i z Olszyny, a partnerami będą Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Pierwsza część parady to przemarsz orkiestr ulicami Polkowic. Następnie każda z orkiestr zaprezentuje koncert na estradzie. Ponadto, organizatorzy zaplanowali też pokazy mażoretek, pokaz musztry paradnej, a na zakończenie wspólny koncert połączonych orkiestr.

Górnictwo szczyci się wielowiekową tradycją zawodową, ubarwioną bogatym ceremoniałem i obyczajami. Zawód ten trudno wyobrazić sobie bez śpiewu i muzyki, dlatego czerwone pióropusze muzyków górniczych orkiestr dętych od dawna wpisane są w krajobraz górniczych aglomeracji. Orkiestry te podtrzymują tradycje górnicze. Uświetniają ważne uroczystości kopalniane, a także festyny, biesiady i jubileusze.

W tym roku to Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa wsparły polkowicką paradę i koncert orkiestr dętych. Na specjalnie przygotowanym stoisku, reprezentanci Uzdrowiska Cieplice będą przeprowadzali zabiegi aerozoli na gałki oczne, natomiast drugiego kurortu będą opowiadać odwiedzającym o wartościach płynących z lecznictwa uzdrowiskowego oraz walorach płynących z zabiegów na bazie naturalnych surowców. Przedstawiciele uzdrowisk będą również pełnili rolę edukacyjną, szczególnie dla mieszkańców regionu, którzy pracują w branży górniczej i mieszkają w uciążliwym środowisku górniczo – hutniczym. Mogą oni liczyć na szczegółowe informacje związane ze zdrowotnym pobytem w uzdrowiskach oraz propozycje ciekawych ofert zdrowotno - wypoczynkowych.

Zapraszamy!
Parada i koncert orkiestr dętych w Polkowicach
17 maja 2014 roku, 11:00 – 16:30

 
STAROPOLANKA podczas turnieju tenisa ziemnego Porsche Lellek Cup 2014

STAROPOLANKA, naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej została partnerem drugiej edycji turnieju tenisa ziemnego PORSCHE LELLEK CUP 2014. To ogólnopolski turniej dla amatorów tego coraz bardziej popularnego sportu, który odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy z nich już w dniach 16 – 18 maja, natomiast drugi etap zaplanowany został na 19 – 21 września br.

PORSCHE LELLEK CUP to turniej tenisa ziemnego adresowany do członków zarządu oraz najwyższej kadry zarządzającej największych ogólnopolskich korporacji, dealerów samochodowych, prawników, władz Miasta Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska. Wydarzenie to odbędzie się we wrocławskim Olimpijskim Club i zostanie podzielone na takie kategorie, jak: kobiety singiel open, mężczyźni singiel open, mężczyźni singiel +35, mężczyźni singiel +50 oraz mikst. Zawodnicy będą mieli o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród wyniesie 40 tys. złotych.

Podczas turnieju obecnych będzie ponad 200 osób, którzy będą mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt meczy z udziałem wielu zawodników – amatorów oraz byłych zawodników tenisa ziemnego.

Staropolanka, jako jeden z partnerów Porsche Lellek Cup 2014 przekaże prawie 2 tys. butelek Staropolanki, zarówno dla zawodników, jak i kibiców tego sportowego wydarzenia. Co więcej, marka STAROPOLANKA już po raz kolejny będzie obecna i zaangażowana w tenisowe święto. Wcześniej dwukrotnie wspierała Agnieszkę Radwańską podczas finału i półfinału Wimbledonu w Londynie, a także dwukrotnie wspierała turnieju kobiecego tenisa BNP Paribas Katowice Open.


 
Z Uzdrowiskami Kłodzkimi w stronę słońca, czyli 14. Międzynarodowe Targi Turystyki

W dniach 16 – 18 maja br. w Opolu już po raz 14. odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki – W stronę słońca. To wyjątkowe święto branży turystycznej, chętnie odwiedzane przez gości z Polski i z zagranicy. Dlatego też wśród partnerów tych wydarzeń znalazły się Uzdrowiska Kłodzkie, najpopularniejsze zdroje tego regionu wraz ze Staropolanką – produkowaną w Polanicy-Zdroju.

14. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu to ponad 100 wystawców, w tym wielu z zagranicy oraz około 20 tys. zwiedzających. Ponadto, w ciągu trzech dni targów odbędą się imprezy towarzyszące, konkursy z nagrodami oraz ciekawe prezentacje ofert z całego świata i bardzo bogaty program artystyczny.

Uzdrowiska Kłodzkie podczas opolskich Międzynarodowych Targów Turystyki będą prezentować ofertę swoich ośrodków oraz produkty w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk, czyli kosmetyki na bazie połczyńskiej borowiny wraz z możliwością ich zakupu, a także wodę butelkowaną z rodziny Staropolanki i Wielkiej Pieniawy, również z możliwością ich zakupu. Ponadto, będzie istniała możliwość degustacji wybranych produktów Staropolanki oraz Wielkiej Pieniawy, a dodatkową atrakcją będzie szansa poddania się bezpłatnemu badaniu saturacji oraz zarezerwowania pobytu w wybranym ośrodku Uzdrowisk Kłodzkich, bezpośrednio na stoisku.


 
Polska Grupa Uzdrowisk na targach turystycznych Tourtec 2014

W dniach 9 - 10 maja 2014 roku odbędą się już XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC w Jeleniej Górze. To miejsce spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i jednocześnie, dzięki lokalizacji, okazja do poznania bardzo bogatych tradycji Karkonoszy. Co roku wiele firm i instytucji z Polski, Czech i Niemiec odpowiada na zaproszenie, będąc wystawcą targów. Od kilku lat, wśród nich zawsze jest obecna Polska Grupa Uzdrowisk.

O wyjątkowości targów TOURTEC, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze stanowi kilka czynników. Pierwszy z nich, to miejsce - klasyczny rynek z ratuszem otoczonym kamienicami z podcieniami. Po drugie czas - każdy drugi weekend maja zachęca do wizyty w Kotlinie Jeleniogórskiej. Po trzecie ludzie, czyli wyjątkowi wystawcy branży turystycznej z Polski, Czech, Niemiec, Holandii - prezentujący bogatą gamę ofert turystycznych oraz odwiedzający targi - mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz liczni turyści odwiedzający Kotlinę i Karkonosze. I po czwarte - tradycja i nowoczesność - tylko na targach TOURTEC wielowiekowe tradycje wędrowania i odwiedzania magicznych miejsc oraz wypoczynku w przyjaznych hotelach i ośrodkach SPA&wellness łączy cel - oferowanie ciekawego i atrakcyjnego wypoczynku przez cały rok. Całe wydarzenie targów turystycznych połączone jest – z występami zespołów artystycznych, pokazami i konkursami, a dla miłośników mocnych wrażeń odbędą się przeloty szybowcem nad Kotliną Jeleniogórską.

W tegorocznych targach planowany jest udział 86 wystawców z Polski oraz innych krajów europejskich. Wśród polskich wystawców w imieniu Polskiej Grupy Uzdrowisk będzie Uzdrowisko Cieplice, którego przedstawiciele zaprezentują najciekawsze oferty wakacyjnych pobytów w ośrodkach uzdrowiskowych PGU. Ponadto, uzdrowiskowi rehabilitanci będą zachęcać do skorzystania z areozoli na gałki oczne na bazie wody termalnej. Dodatkowo, z okazji majówkowych, wrocławskich obchodów 10-lecia w UE, Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa będą zachęcały do skorzystania ze specjalnej akcji promocyjnej w ramach Dni Otwartych dla wszystkich zainteresowanych ofertą w wybranych ośrodkach PGU, powstałych przy wsparciu funduszy unijnych.

I tak Hotel Zdrojowy SANUS w dniach od 9 do 11 maja br. oferuje specjalne rabaty na wybrane pobyty w wysokości 25%, a cieplickie SPA Marysieńka w tym samym terminie oferuje 30-proc. rabat na wybrane zabiegi.

Patronat nad targami objęli m.in.: Marszałek województwa dolnośląskiego, Polska Organizacja Turystyczna i Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC w Jeleniej Górze
Plac Ratuszowy

 
Uzdrowiska Kłodzkie podczas magdeburskich targów "Europa Messe"

Tegoroczne targi "Europa Messe" odbędą się w dniach 8 – 10 maja br. w Magdeburgu. To już kolejna edycja tego turystycznego wydarzenia, dedykowanego klientom indywidualnym. Wśród wystawców nie zabraknie reprezentacji Polskiej Grupy Uzdrowisk, czyli Uzdrowisk Kłodzkich.

Europejskie targi "Europa Messe" to ważne wydarzenie nie tylko dla branży turystycznej i instytucji w niej działających, ale także dla wszystkich zainteresowanych ciekawymi miejscami destynacji turystycznych. Wydarzenie odbywa się w samym centrum Magdeburga, gdzie wystawcy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z klientami odwiedzającymi targi.

Co roku, wśród wystawców są obecni przedstawiciele różnych branż, z wielu europejskich krajów, którzy oferują mieszkańcom Magdeburga i okolic swoje specjały i usługi. Tegoroczna polska reprezentacja, to Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, które na swoim stoisku zaprezentują ofertę leczniczą poszczególnych uzdrowisk, wchodzących w skład PGU, ich wyjątkowe warunki klimatyczne oraz szeroką ofertę zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz SPA & wellness. Odwiedzający stoisko Uzdrowisk Kłodzkich nie tylko będą mieli możliwość zapoznania się z materiałami informacyjnymi o PGU, ale również będą mieli szansę otrzymać rabat na wybraną ofertę pobytową.

Ponadto, na uzdrowiskowym stoisku znajdą się też produkty na bazie borowiny połczyńskiej, w tym głównie kosmetyki z Połczyna, a także woda mineralna – Staropolanka i Wielka Pieniawa - do degustacji. Zorganizowane zostanie również łóżko do masażu, gdzie odwiedzający będą mogli skorzystać z wyjątkowego masażu, wykonanego przez uzdrowiskowego specjalistę rehabilitanta.


 
Staropolanka na kudowskiej Majówce 2014

W dniach 2 – 3 maja 2014 roku w Kudowie-Zdroju odbędzie się Majówka 2014, której partnerem są Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU. Wydarzenie to nie tylko otworzy letni sezon turystyczny, ale i będzie uhonorowaniem 10 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Jako, że ziemia kłodzka uzdrowiskami i wodą mineralną stoi, podczas tych wydarzeń nie mogło zabraknąć Staropolanki – regionalnego brandu i najwyższej jakości wody mineralnej.

W programie kudowskiej Majówki 2014 zaplanowano między innymi pokazy taneczne, koncert młodzieżowej orkiestry dętej, a także degustacje kuchni polskiej i czeskiej.

Jednym z tradycyjnych wydarzeń majówki w Kudowie-Zdroju są Mistrzostwa Ziemi Kłodzkiej w Piciu Wody Mineralnej na czas. Dostawcą wody, zarówno na zawody, jak i na całą majówkę jest Staropolanka, naturalna woda mineralna, produkowana w Uzdrowiskach Kłodzkich.

We wszystkich najważniejszych punktach tych weekendowych wydarzeń będą również czynne punkty informacyjno – promocyjne, w których będzie możliwość uzyskania informacji na temat kłodzkich zdrojów, ich szerokiej oferty oraz otrzymania uzdrowiskowego gadżetu.


 
Majówka 2014 z Uzdrowiskiem Połczyn

W dniach 1 - 4 maja 2014 roku w Połczynie-Zdroju odbędzie się Majówka 2014. Już tradycyjnie, organizatorem tego wydarzenia jest Nadleśnictwo Połczyn oraz Urząd Gminy Połczyn-Zdrój, a partnerem Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU. Różnorodność zaplanowanych atrakcji to gwarancja dobrej zabawy każdego, kto dołączy do połczyńskiej Majówki 2014.

Przez pierwsze cztery dni maja w Połczynie-Zdroju będzie moc atrakcji. Organizatorzy wraz z partnerami Majówki 2014 zaplanowali nie tylko atrakcje sportowe, ale i wydarzenia muzyczne. Przez kolejne dni odbędą się m.in. korowód unijny oraz prezentacje artystyczne poświęcone Unii Europejskiej, liczne zawody sportowe oraz parada rowerzystów, motocyklistów oraz samochodów, a wieczorami będą grały znane zespoły.

Z racji uzdrowiskowego charakteru Połczyna-Zdroju, nie mogło zabraknąć wydarzeń o charakterze prozdrowotnym.

Uzdrowisko Połczyn będzie szczególnie aktywne 2 maja, kiedy to wraz z połczyńskim Nadleśnictwem współorganizuje wyścigi ścieżką edukacyjną pod już znanym hasłem "Dbając o figurę poznaję naturę". Jednym z etapów wyścigu jest siłownia na wolnym powietrzu, zlokalizowana tuż obok Schroniska Młodzieżowego "Tadeuszówka", gdzie uzdrowiskowi fizjoterapeuci będą promować nordic walking.

Wystawione zostanie również uzdrowiskowe stoisko w Parku Zdrojowym, gdzie będzie promowana Polska Grupa Uzdrowisk oraz jej poszczególne kurorty. Fizjoterapeuci oraz rehabilitanci zorganizują pokazy masażu oraz prawidłowego chodu nordic walkingu. Natomiast 4 maja Uzdrowisko Połczyn partneruje Ogólnopolskiemu Wyścigowi MTB, w którym udział wezmą czołowi polscy kolarze górscy i przełajowi, w tym Andrzej Kaiser, Mistrz Polski w maratonie MTB, wielokrotny zwycięzca: klasyfikacji generalnej Powerade MTB Marathon.

Serdecznie zapraszamy na Majówkę 2014 z Uzdrowiskiem Połczyn!


 
Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

1 maja 2014 r. na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu zostanie zorganizowany "Piknik Funduszy Europejskich" przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Zaplanowane są koncerty, zabawy dla dzieci, a wieczorem - pokaz Fontanny Multimedialnej. Partnerami tego wydarzenia, a jednocześnie beneficjentami środków unijnych są m.in. Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Cieplice, oba należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Koncerty, degustacja urodzinowego tortu, pokazy artystów i sprzętu służb ratowniczych, rozrywki dla dzieci i wieczorny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – to główne atrakcje imprezy. Ponadto, podczas wydarzenia odbędą się prezentacje firm i instytucji, którzy jako beneficjenci funduszy unijnych, wiele zyskali i wiele dokonali dzięki wspólnotowemu wsparciu.

Wśród nich nie mogło zabraknąć ważny kurortów uzdrowiskowych Dolnego Śląska: Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Cieplice, które dzięki ogromnym nakładom pracy oraz środkom własnym i funduszom unijnym unowocześniło wiele swoich ośrodków, a kurorty stały się perłą turystyki uzdrowiskowej w regionie.

Podczas pikniku, jako flagowe przykłady efektywnego wykorzystania środków unijnych w przypadku obu uzdrowisk będą prezentowane: przebudowa działu basenowego w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Jeleniej Górze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU) oraz rozbudowa i wyposażenie Sanatorium Słoneczko ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU).

Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników Pikniku przygotowano namiot, w którym trwać będą kreatywne warsztaty, lekcje przyrodnicze, quizy, konkursy, malowanie twarzy i wiele innych. Z myślą o dzieciach przygotowano również dmuchany plac zabaw do skakania i wspinania się. Na scenie zaśpiewają również wrocławskie zespoły.

Dodatkowo, obie spółki uzdrowiskowe przygotowały specjalną akcję promocyjną w ramach Dni Otwartych dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z oferty w wybranych ośrodkach, powstałej przy wsparciu funduszy unijnych. I tak Hotel Zdrojowy SANUS w dniach od 9 do 11 maja br. oferuje specjalne rabaty na wybrane pobyty w wysokości 25%, a cieplickie SPA Marysieńka w tym samym terminie oferuje 30-proc. rabat na wybrane zabiegi. Zapraszamy do wizyty w wybranym kurorcie i skorzystania z oferty usług, świadczonych na europejskim poziomie.

Serdecznie zapraszamy!


 
O radonie na forum europejskim

10 kwietnia br. w Bad Steben odbyła się wiosenna sesja europejskich uzdrowisk radonowych Euroradon. Jednym z członków Stowarzyszenia, a jednocześnie uczestnikiem wydarzenia byli przedstawiciele Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa, należącego do Polskiej Grupy Uzdrowisk. Podczas spotkania kluczowym tematem były badania nad radonem i jego wyjątkowymi, jeszcze niezidentyfikowanymi właściwościami leczniczymi.

Stowarzyszenie Euroradon powstało już w 1987 r. podczas konferencji na temat radonoterapii w austriackim Bad Hofgastein jako ARGE, czyli grupa robocza. Natomiast w 2006 r. na posiedzeniu Europejskiej Unii Uzdrowisk zostało nadane Stowarzyszeniu miano sekcji radonowej przy Unii. Do głównych zadań Stowarzyszenia należą m.in. wspieranie naukowych prac badawczych na temat radonu, dotarcie do opinii publicznej z przekazem na temat leczniczego działania radonu, kampanie informacyjne, których adresatami są zarówno opinia publiczna jak i lekarze, a których celem jest przedstawienie poważnych i rzeczowych wyników prac badawczych na temat radonu. Obecnie Stowarzyszenie zrzesza członków z terenu Niemiec, Austrii, Czech, a jedynym polskim przedstawicielem jest Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.

Podczas tegorocznej sesji eksperci przedstawili aktualny stan rzeczowy na temat przeciwbólowego działania zabiegów radonowych, szczególnie w kontekście zleconych i planowanych przez stowarzyszenie publikacji na powyższy temat, które swoim zasięgiem mają dotrzeć do lekarzy orzeczników, lekarzy zlecających kuracje oraz lekarzy pierwszego kontaktu, jak i potencjalnych klientów. Przedstawiciele austriackich uzdrowisk oraz Instytutu Badawczego Gastein, który jako priorytet traktuje badania na temat wskazań do radonoterapii, zachęcili pozostałych członków stowarzyszenia do aktywnego włączenia się w struktury i prace Instytutu.

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, jako jedyny polski przedstawiciel w Stowarzyszeniu, ma niebywałą okazję obserwowania i czerpania z doświadczeń europejskich uzdrowisk, w których radonoterapia jest na jeszcze wyższym poziomie. Ponadto, we wrześniu tego roku świeradowski zdrój będzie miał możliwość gościć członków stowarzyszenia podczas jesiennej, tzw. dużej sesji. Głównym założeniem tego wydarzenia będzie analiza sytuacji badawczej oraz organizacyjnej Stowarzyszenia oraz jego długofalowych planów na przyszłość.


 
O świeradowskich zdrojach na antenie Radia Gold

"Świeradów-Zdrój na weekend", takim hasłem Urząd Miasta Świeradowa-Zdroju zaprasza turystów do Perły Uzdrowisk Dolnośląskich – Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa.

Audycja zawierała nie tylko informacje na temat wyjątkowych walorów świeradowskiego regionu oraz uroków górskiego klimatu, ale także znacząca część materiału poświęcona była wyjątkowemu na skalę Europy Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa, które swoją popularność zawdzięcza radonowi.

Witold Dziekan, Kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa na antenie radia opowiedział o wyjątkowości świeradowskiego radonu oraz samym uzdrowisku, jako wiodącym podmiocie w Świeradowie w lecznictwie uzdrowiskowym, a tym samym dlaczego warto do niego przyjeżdżać.


 
Polska Grupa Uzdrowisk podczas kaliningradzkich Targów Jantur 10-12.04.2014

W dniach 10-12 kwietnia br. już po raz kolejny odbędą się międzynarodowe targi "Jantur Turystyka. Sport. Wypoczynek – 2014" w Kaliningradzie. To wydarzenie, podczas którego znaleźć można bieżące informacje o destynacjach, oferty biur podróży oraz poszczególnych ośrodków turystycznych. Po raz pierwszy wśród wystawców obecni będą przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk, jednej z największych w Polsce, w której ramach działa sześć uzdrowisk.

Targi JANTUR, to doskonałe miejsce, aby na forum międzynarodowym zaprezentować ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk. Tym bardziej, że Obwód Kaliningradzki staje się strategicznym partnerem turystycznym dla Polski. Podczas tegorocznych targów odbędą się miedzy innymi prezentacje nowości na rynku hotelowym oraz trendów sezonu letniego 2014, a także liczne atrakcje dodatkowe, takie jak chociażby występy folklorystyczne. Polska Grupa Uzdrowisk, jako jeden z wystawców, zaprezentuje swoją szeroką ofertę pobytów, nie tylko kuracyjnych, ale i wypoczynkowo-rekreacyjnych.

Dodatkowo, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie zaprasza do udziału w warsztatach w Kaliningradzie, które odbędą się w przeddzień Targów, czyli już 9 kwietnia br. Grupą docelową tego wydarzenia są hotele, biura podróży zainteresowane pozyskaniem klientów z Rosji oraz posiadających w swojej ofercie sprzedażowej ofertę przyjazdową do Polski.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła około kilkadziesiąt firm i wielu uczestników z samej Rosji. Przesłanką do organizacji kolejnej edycji warsztatów jest dynamiczny wzrost liczby turystów m.in. z Kaliningradu, którzy odwiedzili Polskę w 2013 r. Wzrost ten jest największy spośród wszystkich krajów, z których notowane są przyjazdy do Polski w celach turystycznych. W 2012 roku liczba wydanych wiz w Konsulacie Generalnym RP wynosiła ponad 112 tysięcy, z czego większość stanowiły wizy wielokrotne.


 
Staropolanka po raz drugi partnerem turnieju BNP Paribas Katowice Open 2014
Staropolanka

W dniach 7-13 kwietnia 2014 roku już po raz drugi odbędzie się turniej tenisowy BNP Paribas Katowice Open. To największe święto kobiecego tenisa, które w ubiegłym roku do katowickiego Spodka przyciągnęło ponad 18 tysięcy kibiców. Rangę wydarzenia podnoszą również partnerzy. Jednym z nich, podobnie jak w ubiegłym roku, została Staropolanka, najwyższej jakości naturalna woda mineralna. Tym samym, woda sygnowana rozpoznawalną marką już po raz kolejny zaangażowała się w prestiżowe wydarzenie sportowe o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale i międzynarodowym.

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, została oficjalną, wyłączną wodą turnieju tenisowego BNP Paribas Katowice Open 2014. Rangę tegorocznego wydarzenia podnosi fakt, że lista zgłoszeń do turnieju głównego zamknęła się w pierwszej 100 rankingu WTA. W turnieju głównym poza niekwestionowaną gwiazdą, Agnieszką Radwańską, ze względu na awans w ostatnich dniach do pierwszej 100, wystąpi Katarzyna Piter. Licząc na dzikie karty przyznane Polkom, w turnieju głównym może ich zagrać aż pięć, nie eliminując zawodniczek grających w kwalifikacjach.

- To już kolejny turniej tenisowy, którego partnerem jest Staropolanka. Sport jest jednym z kluczowych obszarów wokół którego budujemy wizerunek naszych produktów sygnowanych tą coraz bardziej rozpoznawalną marką. Jako wyłączny dostawca wody w czasie katowickiego turnieju wzmacniamy rozpoznawalność naszego brandu, jako wody polecanej również sportowcommówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Poza meczami turniejowymi podczas BNP Paribas Katowice Open 2014 nie zabraknie tenisowych imprez towarzyszących. Wśród nich zaplanowany został Kids Day. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w turnieju tenisa z programu Tenis 10, a puchary dla najlepszych zostaną wręczone na korcie głównym. Wizyty zawodniczek WTA, sesje autografów, wspólne i indywidualne sesje zdjęciowe, mini kort, konkursy, mini olimpiada to kolejne atrakcje. Wydarzeniem przygotowanym z myślą o najmłodszych jest również prezentacja Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej, projektu wspieranego przez miasto Katowice. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania profesjonalnej strony tenisa przedstawionej przez trenera, psychologa i fizjoterapeutę.

- Nie po raz pierwszy partnerujemy tenisowemu przedsięwzięciu. Aczkolwiek w tym roku nasza obecność w turnieju BNP Paribas Katowice Open 2014 została mocno rozszerzona. Po pierwsze otrzymaliśmy wyłączność na wodę butelkowaną, zarówno dla gości, jak i tenisistek w czasie rozgrywek. Po drugie, będziemy jeszcze bardziej obecni wizerunkowo przez wszystkie dni turnieju. To bardzo wesprze proces budowy ponadregionalnej rozpoznawalności brandu. Najważniejsze jest jednak to, że marka już dzisiaj ma ogromny potencjał i jest pozytywnie postrzegana na rynku - mówi Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU, właściciela Staropolanki.

Organizatorem całego turnieju BNP Paribas Katowice Open jest spółka SOS MUSIC, która nabyła licencję od agencji sportowej Octagon do 2018 roku. Pula nagród w turnieju wynosi 250 tys. USD. Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejsce turnieju, który poprzednio odbywał się w Kopenhadze.


 
Polska Grupa Uzdrowisk podczas Hipponaliów 05.04.2014

Już w najbliższą sobotę, 5 kwietnia br. na wrocławskim stadionie odbędzie się Wielka Gala Jeździecka Hipponalia 2014. Jednym z wystawców będzie Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez należące do grupy Uzdrowisko Cieplice.

Hipponalia to prestiżowa Gala organizowana dla środowiska jeździeckiego. Sobotnia uroczystość to już czwarta edycja tej ogólnopolskiej imprezy. W ostatniej edycji uczestniczyło blisko 1000 osób. Gala jest miejscem spotkania najlepszych polskich zawodników, trenerów, a także sponsorów tego sportu oraz przedsiębiorców związanych z branżą. Imprezie towarzyszy szereg wydarzeń rozrywkowo – artystycznych, takich jak koncerty, pokazy mody i plebiscyty.

Na stoisku Polskiej Grupy Uzdrowisk, uczestnicy Hipponaliów 2014 będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą uzdrowisk, wchodzących w jej skład. Tym samym, poprzez obecność podczas tego wrocławskiego, jeździeckiego wydarzenia, PGU będzie miała okazję promowania swojej marki oraz poszczególnych uzdrowisk, a także ich unikatowych ofert pobytowych oraz leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów i rehabilitacji prewencyjnej dla zawodników sportów jeździeckich.

Serdecznie zapraszamy!
Wielka Gala Jeździecka Hipponalia 2014
Stadion Miejski we Wrocławiu
Al. Śląska 1, Wrocław
5 kwietnia 2014 r., godzina 17:00

 
Polska Grupa Uzdrowisk partnerem targów Aktywni 50+

Już 4 i 5 kwietnia br. Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowiska Kłodzkie, po raz kolejny weźmie udział w targach AKTYWNI 50+ w Poznaniu. To wydarzenie cykliczne, organizowane od kilku lat, dedykowane osobom, które ukończyły 50 rok życia.

Celem Targów jest aktywizacja pokolenia 50+, które w Polsce tworzy coraz bardziej przedsiębiorcze środowisko, pełne inwencji, otwarte na nowości i zmieniającą się ofertę rynku. Dlatego też wśród wystawców nie może zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, reprezentowanej przez najdynamiczniej rozwijające się ośrodki, których oferta obejmuje nie tylko lecznictwo uzdrowiskowe, ale i aktywność sportową i rekreacyjną dla osób w każdym wieku. Tzw. "silver generation" to bardzo ważna siła nabywcza i potencjalni usługobiorcy szeroko pojętej branży turystycznej. I jak pokazują trendy demograficzne, w przyszłości ta grupa wiekowa (osób 50+) będzie jeszcze większa.

Wszyscy goście, którzy odwiedzą stoisko Polskiej Grupy Uzdrowisk będą mogli bliżej poznać m.in. okulistyczny atut Uzdrowiska Cieplice oraz skorzystać z przeprowadzanego przez rehabilitanta z tego zdroju, wyjątkowego zabiegu, jakimi są aerozole na gałki oczne, przygotowanego na bazie wody termalnej. Ponadto, specjalnie na potrzeby targów powstał bogaty folder informacyjny Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz hoteli INTERFERIE, w którym dla każdego odwiedzającego stoisko, zostały przygotowane specjalne oferty pobytowe.


 
Uzdrowisko Połczyn partnerem Festynu Schuby 2014

W dniach 4-6 kwietnia br. już po raz kolejny odbędzie się festyn Schuby 2014, cykliczne, doroczne, wiosenne spotkanie branży turystycznej. Organizatorem wydarzenia jest biuro turystyczne Reisendienst Bölck, zaś partnerem, podobnie jak w ubiegłym roku, Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Podczas tegorocznego Festynu Schuby 2014 już tradycyjnie Uzdrowisko Połczyn będzie prezentowało ofertę pobytów, szczególnie w tak ulubionym przez gości miejscu, jakim jest ośrodek Irena – z nowo wybudowaną częścią hotelową oraz jadalnianą. Ponadto, przedstawiciele połczyńskiego zdroju zaprezentują walory lecznicze, głównie borowiny i solanki, a także kosmetyków z połczyńską borowiną. Zainteresowani będą mogli skorzystać z masażu dłoni i twarzy, wykonywanego przez uzdrowiskowych specjalistów rehabilitacji.

W trakcie tych trzech dni wydarzenia zaplanowano również szereg atrakcji dla gości, w tym m.in. loterię fantową, stoiska regionalnych liderów branży turystycznej - przedstawicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, uzdrowisk. Odbędą się również koncerty lokalnych zespołów muzyki folkowej i kameralnej oraz występy młodzieżowych zespołów tanecznych.

Uzdrowisko Połczyn, jako główny partner festynu ufundowało nagrodę w loterii - voucher na siedmiodniowy pobyt w jednym ze swoich ośrodków.

Organizatorzy zakładają, że w tym roku Festyn odwiedzi około 5 tys. turystów.


 
PGU oraz INTERFERIE partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych 2014

W dniach 7 - 9 lutego br. we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się już szósta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych. Wydarzenie to co roku gości kilkuset wystawców z całego świata oraz kilkanaście tysięcy odwiedzających. Organizatorzy targów zakładają, że w tym roku pobite zostaną kolejne rekordy liczbowe.

Podobnie, jak w ubiegłym roku wśród wystawców wrocławskich targów znajdą się Polska Grupa Uzdrowisk oraz grupa hotelowa INTERFERIE. Obie spółki są mocno związane z regionem Dolnego Śląska, dlatego na stałe wpisały się w to branżowe wydarzenie.

Polska Grupa Uzdrowisk oraz INTERFERIE, w ramach jednego stoiska, będą prezentować swoje oferty. Już po raz kolejny obydwa przedsiębiorstwa połączą swoje siły i gościom targów zaprezentują swój szeroki potencjał – uzdrowiskowy, hotelowy i turystyczno – rekreacyjny. Wszyscy goście, którzy odwiedzą to stoisko będą mogli bliżej poznać m.in. okulistyczny atut Uzdrowiska Cieplice oraz skorzystać z przeprowadzanych przez rehabilitanta z tego zdroju, wyjątkowego zabiegu, jakim jest aerozol na gałki oczne, przygotowywany na bazie wody termalnej. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet pół roku.

Prezentowana będzie również szeroka gama połczyńskich kosmetyków, których bazą jest bezcenna borowina. A dla zainteresowanych tą wyjątkową linią, przewidziany jest drobny upominek w postaci próbek wybranych produktów. Ponadto, specjalnie na potrzeby targów powstał bogaty folder informacyjny Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz hoteli INTERFERIE, w którym dla każdego odwiedzającego stoisko zostały przygotowane specjalne oferty pobytowe.

Ponadto, w czasie tych kilku dni Międzynarodowych Targów Turystycznych, oprócz prezentacji ofert turystycznych i zabiegów poszczególnych wystawców, nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdą się m.in.: prezentacja badania oceny branży turystycznej na Dolnym Śląsku, prezentacja planów działań Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w 2014 r. skierowanych na promocję branży turystycznej, a także warsztaty stolikowe przedstawicieli branży turystycznej skupionej w DOT i biur podróży zrzeszonych w Dolnośląskiej Izbie Turystyki i wykłady na temat historii i perspektyw winiarstwa na Dolnym Śląsku.

VI Międzynarodowe Targi Turystyczne 2014
7 – 9 lutego 2014 roku
Hala Stulecia, Wrocław
Polska Grupa Uzdrowisk i INTERFERIE – stoisko 49

Serdecznie zapraszamy!

 
Polska Grupa Uzdrowisk na Targach Salon des Vacances

"A dokąd Ty udasz się w podróż w 2014 roku?" – to pytanie, a jednocześnie motto 56. Targów Salon des Vacances w Belgii. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli poznać nie tylko wyjątkowe miejsca na świecie, ale i bieżące trendy turystycznych destynacji. Gospodarzem tegorocznej edycji targów jest Peru, a dzięki zaproszeniu władz samorządowych Świeradowa-Zdroju, wśród uczestników tego prestiżowego wydarzenia znajdzie się również Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.

Targi Salon des Vacances są największą tego typu imprezą wystawienniczą w Belgii. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 100 tyś. gości. W tym roku swoje oferty będzie prezentowało około 800 wystawców w kilku halach.
Każda edycja targów koncentruje się na innym obszarze turystyki. W zeszłym roku był to cruising. Natomiast w tym roku kluczowymi tematami będą turystyka miejska i kulturowa, turystyka aktywna oraz city breaks.

Wśród tegorocznych wystawców po raz pierwszy pojawi się Polska Grupa Uzdrowisk z szeroką ofertą sowich sześciu ośrodków uzdrowiskowych, reprezentowanych przez Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa. PGU będzie miało okazję zaprezentować swoją szeroką ofertę w ramach narodowego stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Bardzo nas cieszy możliwość uczestnictwa w tegorocznych Targach Salon des Vacances. Jako jedna z największych grup uzdrowiskowych, nie tylko w skali Polski, ale i w Europie, możemy zaoferować turystom alternatywne, interesujące formy spędzania czasu w naszych ośrodkach. Turystyka uzdrowiskowa nabiera coraz większego znaczenia, dlatego obecność Polskiej Grupy Uzdrowisk wśród wystawców, będzie dopełnieniem, tego ważnego dla rynku turystyki i samych turystów, wydarzeniamówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU.

Organizatorzy każdej hali wystawienniczej nadali nazwę nawiązującą do prezentowanej oferty lub regionów Belgii. Dzięki temu, zwiedzający będą mogli bez problemu odnaleźć interesujące ich punkty wystawiennicze.

Nowością tegorocznych targów jest możliwość nabycia on-line kuponów rabatowych, upoważniających do tańszego nabywania usług turystycznych w wybranych ośrodkach całej Europy.


 
Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka w Radiu ZET

Uzdrowiska Kłodzkie, działające w ramach Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz Staropolanka, najlepsza naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej rozpoczynają kampanię promocyjną na antenie Radia ZET. Akcja ma na celu pokazanie Uzdrowisk Kłodzkich, jako nowoczesnych i wyjątkowych ośrodków nie tylko lecznictwa uzdrowiskowego, ale i miejsc aktywnego wypoczynku oraz ich naturalnego bogactwa, czyli wód mineralnych, w szczególności Staropolanki.

Współpraca Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki z ogólnopolską radiostacją - Radiem ZET to cykl kampanii, który potrwa od października do grudnia br. W tym czasie na antenie radia zaplanowane zostały liczne audycje oraz konkursy, które przybliżą słuchaczom nie tylko wyjątkowość dolnośląskich zdrojów oraz ich bogactw naturalnych ale także podpowiedzą jak zdrowo żyć i odżywiać się na co dzień.

Oprócz tradycyjnych jingli sponsorskich przed i po informacjach konkursowych, wyemitowanych zostanie 60 spotów dotyczących wody Staropolanka i Uzdrowisk Kłodzkich oraz w weekend w dniach 26 – 27 października br. sześć relacji wprost z Uzdrowisk Kłodzkich, a dokładnie z Polanicy-Zdroju.

Dodatkowo na antenie Radia ZET przeprowadzone zostaną takie kampanie, jak "ZET Wita" wspólnie z innymi partnerami, którzy np. produkują zdrową żywność, a także "Zdrowa szkoła z Radiem ZET" – czterotygodniowy konkurs skierowany do szkół – co Wasza szkoła zrobiła, żeby dzieci były zdrowe? Przeprowadzona zostanie również czterotygodniowa debata społeczna "Zdrowe dziecko w zdrowej szkole". Pytania dotyczące zdrowej diety, będą miały na celu edukację oraz zwracanie większej uwagi na to, co dzieci piją i jedzą w czasie szkolnych zajęć.

- Współpraca z Radiem ZET to dla Uzdrowisk Kłodzkich oraz Staropolanki kolejny krok w kierunku ponadregionalnej promocji naszych marek. Ogólnopolska rozgłośnia radiowa, która ma najwięcej słuchaczy to dla nas idealny kanał dotarcia z przekazem o niepowtarzalności naszych produktów, a jednocześnie możliwość edukacji społecznej na temat zdrowego odżywiania się. Zarówno medycyna i turystyka uzdrowiskowa, jak i naturalne wody mineralne wydobywane z czterech różnych źródeł idealnie wpisują się w obecny trend zdrowego stylu życia, a co za tym idzie dbałości o zdrowie, uprawiania sportów oraz sięgania po produkty, w tym także wodę, jak najbardziej naturalne i najwyższej jakości. A poprzez kampanie o charakterze edukacyjnym i lifestylowym pokażemy, że nasze produkty uzdrowiskowe idealnie się w tę konwencję wpisująmówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU.

Na czas trwania kampanii promocyjnej, na stronie internetowej Radia ZET zostanie stworzona podstrona konkursowa z marką Staropolanka.

Serdecznie zapraszamy do słuchania Radia ZET i udziału w radiowych konkursach Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki.


 
Jarosław Kret gościł w Uzdrowiskach Kłodzkich

Uzdrowiska Kłodzkie, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, gościły Jarosława Kreta, znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody. Odwiedził on Polanicę, Duszniki i Kudowę-Zdrój oraz zobaczył liczne okoliczne atrakcje, prezentowane przez gospodarzy miast oraz uzdrowisk. Zaś efekty tej wizyty będzie można zobaczyć w dwóch odcinkach programu Polska według Kreta na antenie TVP Info.

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce – Uzdrowiska Kłodzkie, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził trochę czasu. A miał co oglądać, ponieważ Uzdrowiska Kłodzkie to największy kompleks uzdrowisk w Polsce, obejmujący swoim zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz Kudowę-Zdrój, położone w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Ponadto grupa ta posiada ponad 35 - letnie doświadczenie w zakresie medycyny uzdrowiskowej. Atrakcyjność oferty tworzy szeroka gama zabiegów i usług rekreacyjnych, profesjonalna kadra medyczna i komfortowa baza noclegowa. Dodatkowo poszczególne uzdrowiska mogą poszczycić się kompleksową ofertą leczniczą oraz rehabilitacyjną, świadczoną przez wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów.

- Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowisk Kłodzkich w programie "Polska według Kreta" na antenie TVP Info. Jestem przekonana, że atrakcje naszych kurortów, zaprezentowane w programie staną się inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnychmówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

W pierwszej kolejności Jarosław Kret odwiedził Kudowę-Zdrój, gdzie poza zwiedzaniem obiektów, m.in. "Słonecznych Term" – gdzie skorzystał z sauny oraz słonecznej plaży, miał możliwość porozmawiania z ekspertami na temat lecznictwa uzdrowiskowego oraz planowanym rozwijaniu profilów leczniczych w tym uzdrowisku. Następne było Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, w którym gospodarze przede wszystkim skupili się na zaprezentowaniu zabiegów borowinowych oraz kąpieli igliwiowych, z których słynie ośrodek. Dziennikarz odwiedził również stację na Jamrozowej Polanie, słynącej z zawodów letniego biathlonu. Ostatnim punktem dziennikarskiej wizyty była Polanica-Zdrój, gdzie odbyło się spotkanie w pijalni wód mineralnych. Jarosław Kret mógł usłyszeć jak powstaje woda mineralna, skąd spływa i gdzie znajduje się źródło wód, produkowanych przez Uzdrowiska Kłodzkie. Gość odwiedził uzdrowiskowy basen, poznał zalety kriosauny, a na koniec zjechał torem saneczkowym w towarzystwie burmistrza Polanicy-Zdroju.

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższe niedziele, 22 września oraz 29 września br., o godzinie 14:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać – Uzdrowiska Kłodzkie, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.


 
Topacz - miasto dzieci

Oddać władzę w ręce dzieci, które będą zarządzać miastem, prowadzić biznesy, świadczyć usługi na wzór dorosłych? To wszystko będzie możliwe dzięki projektowi dydaktyczno – wychowawczemu, realizowanemu w ramach półkolonii dla dzieci z gmin: Kobierzyce oraz Wrocław przez Topacz Miasto Dzieci, który ma na celu wprowadzenie ich w skomplikowany świat dorosłych. Co ciekawe, podczas blisko dwóch tygodni (2 – 12 lipca 2013 r.) poprzez firmy i instytucje partnerskie stworzona zostanie infrastruktura miejska: urzędy, bank, szpital, sklepy, warsztat samochodowy, restauracje, czy opera. A partnerami tego wyjątkowego projektu będą również Staropolanka oraz Polska Grupa Uzdrowisk.

Uczestnicy projektu, około 700 dzieci w wieku 6 - 16 lat, będą przebywali na wyodrębnionym terenie parkowo - zamkowym Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia Opiekę nad grupami w tym czasie będą sprawować nauczyciele i wychowawcy ze szkół oraz wolontariusze.

Przez dwa tygodnie dzieci będą mogły podjąć pracę w 40 zawodach. Tym samym poznają specyfikę takich zawodów, jak: dziennikarz, aktor, realizator filmowy, zootechnik, czy nawet pracownik firmy budowlanej. Co ciekawe, za wykonywaną pracę otrzymają wygrodzenie, dzięki któremu nauczą się zarządzać budżetem domowym, co nie będzie łatwe gdyż w ramach miasteczka będzie funkcjonować wiele symbolicznie odpłatnych atrakcji. A zatem projekt ten ma również na celu naukę gospodarności.

Ponadto w mieście dzieci wybrany zostanie prezydent wraz z radą miejską. Każdy obywatel otrzyma tymczasowy dowód osobisty ważny na terenie Topacz Miasto Dzieci. W trakcie istnienia projektu zapraszani będą przedstawiciele różnych zawodów, między innymi strażnik miejski, policjant, strażak, ratownik medyczny czy aktor aby o nich opowiedzieć. Podczas pobytu będzie również możliwość zapoznania się z przepisami ruchu drogowego oraz zdania egzaminu na kartę rowerową. Zorganizowany będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa wodnego uzupełniony o instrukcję zachowania się nad wodą. Miasteczko odwiedzi także Wrocławski Teatr Lalek. W wolnym czasie odbywać się będą zawody sportowe – zespołowe przeciąganie liny, mały mundial - zawody drużyn w piłce nożnej, indywidualne zawody na ściance wspinaczkowej, skoki na batucie, czy też zabawy w dmuchanym zamku. Na zakończenie planowany jest bal przebierańców.

Dodatkowo partnerujące wydarzeniu Staropolanka i Polska Grupa Uzdrowisk w specjalnie przegotowanym namiocie przez cały czas trwania półkolonii będą propagować wśród dzieci postawy proekologiczne. Poprzez wydawanie dzieciom wody Staropolanki, w zamian za symboliczną kaucję, dzieci będą nabierały nawyku, że puste butelki Pet powinny być składowane w specjalnych koszach na plastik. Dzięki takim postawom dzieci przyczynią się do światowej akcji na rzecz ochrony środowiska naturalnego, gdyż nawet niewielkie działania przynoszą w skali globalnej duże efekty. Tym samym, każdy zaangażowany w akcję otrzyma od Staropolanki specjalne nalepki w ramach akcji Odkręć – Zduś – Segreguj oraz Dobij Peta. A po zakończonej akcji oddawania pustych butelek  dzieci zbudują  katamaran, który uroczyście zostanie ochrzczony przez burmistrza miasteczka oraz  zwodowany przy wsparciu przedstawicieli WOPR.

Miasto Dzieci będzie funkcjonować codziennie w dniach od 2 do 12 lipca br. w godzinach od 10.00 do 16.00.


 
Staropolanka wyłączną wodą trwającego turnieju BNP Paribas Katowice Open 2013

Wczoraj rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń sportowych w Katowicach – turniej tenisowy BNP Paribas Katowice Open 2013. To święto kobiecego tenisa będzie trwało, aż do 14 kwietnia 2013 roku w hali katowickiego Spodka. A oficjalną, wyłączną wodą turnieju jest STAROPOLANKA, najwyższej jakości woda mineralna, produkowana w Uzdrowiskach Kłodzkich.

Podczas tygodnia turniejowego mecze rozegrają największe światowe sławy tenisa - ponad 60 zawodniczek, w tym 12 z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA.
Od samego początku towarzyszy im Staropolanka, która jest dostępna zarówno dla zawodników, jak i gości obecnych na trybunach. Poza tym, Staropolanka jest również mocno widoczna poprzez gęsto rozmieszczone materiały promocyjne, ekrany wyświetlające logo oraz liczne lodówki, udostępniające wodę wszystkim spragnionym.

- Jesteśmy dumni, że nasz brand ma możliwość plasowania się podczas spotkania największych gwiazd światowego tenisa. Prestiż wydarzenia wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Staropolanki i jej aktywnego angażowania się w inicjatywy o charakterze sportowym. Organizatorzy, wybierając Staropolankę na wyłącznego partnera i dostawcę wody, podjęli słuszną decyzję, ponieważ nasz produkt jest nie tylko rozpoznawalny, ale też najwyższej jakości - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A, właściciela Staropolanki.

 
Polska Grupa Uzdrowisk dla zdrowia!

7 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się kolejny już Dzień Zdrowia. Jednym z partnerów tegorocznych obchodów została Polska Grupa Uzdrowisk, która będzie propagować zasady zdrowego stylu życia. Wrocławski Dzień Zdrowia jest obchodzony równolegle ze Światowym Dniem Zdrowia, który został zapoczątkowany w połowie XX wieku przez Światową Organizację Zdrowia.

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 12.00 w Pasażu Grunwaldzkim. Uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji przygotowanych przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz partnerów, wśród których są uzdrowiska tworzące Polską Grupę Uzdrowisk. Ponadto, podczas Dni Zdrowia Wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych, konsultacji fizjoterapeutycznych oraz wykonać badania pomiaru składu ciała, a co ciekawe zobaczyć na trzeźwo jak działa alkohol przez alkogogle.

- Nasze uzdrowiska świadczą kompleksową ofertę usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, dlatego też cieszymy się z roli partnera tychże obchodów. Nasi coraz liczniejsi goście są dowodem na to, ze społeczeństwo coraz bardziej dba o profilaktykę zdrowotną. Dlatego też Polska Grupa Uzdrowisk podczas Dnia Zdrowia będzie przeprowadzać na firmowym stoisku bezpłatne badania pulsu oksymetrem, czyli badanie saturacji, które mierzy poziom utlenienia hemoglobiny we krwi, jak również mierzy rytm serca. Wszyscy zainteresowani otrzymają wynik swojego badania, a ponadto będą mogli uzyskać kompleksową informację na temat oferty świadczonej w poszczególnych uzdrowiskach wchodzących w skład PGU – mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Dzień Zdrowia we Wrocławiu rozpocznie tydzień, w którym będzie można wykonywać bezpłatnie oraz promocyjnie różne aktywności. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizuje Dni Otwarte oraz specjalny wykład dla pierwszych 30 Wrocławian. W dniach 8-14 kwietnia br. będzie można skorzystać z zajęć na ściance wspinaczkowej, oćwiczyć judo (Gwardia Judo), zobaczyć czym jest capoeira (KS Capoeira), jak prawidłowo uprawia się nordic walking (Acteam) oraz spróbować gry w squasha (Wrocławskie Squash Club).

Zapraszamy na Dzień Zdrowia!
Termin: 7 kwietnia, godz. 12.00-16.00
Miejsce: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, poziom 0

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.miastowformie.pl

 
Polska Grupa Uzdrowisk na Międzynarodowych Targach Turystycznych

W dniach 5 - 7 kwietnia br. Polska Grupa Uzdrowisk będzie promowała swoje usługi na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Będzie to już piąta, jubileuszowa edycja tego branżowego wydarzenia, podczas której wystawcami będą najwięksi i najważniejsi przedstawiciele rynku usług turystycznych. Międzynarodowe Targi Turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem tysiące jest znaczna liczba uczestników lat ubiegłych. Także w tym roku nie zabraknie wystawców z całego świata oraz wyjątkowych atrakcji!

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu od kilku lat przyciągają nie tylko lokalne społeczności, ale i przedstawicieli z całego kraju. W tym roku organizatorzy poszli krok dalej, bo do udziału w Targach zaprosili wystawców z całego świata. Przygotowano również szereg niespodzianek – warsztaty fotografii, survivalu, a także atrakcje dla najmłodszych oraz festiwal kulinarny dla pasjonatów gotowania.

- Polskiej Grupy Uzdrowisk nie mogło zabraknąć podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim są Międzynarodowe Targi Turystyczne. Po pierwsze, tematyka spotkania jest jak najbardziej spójna z działalnością turystyczną naszych a po drugie, to dla nas szansa nawiązania licznych kontaktów biznesowych oraz możliwość promowania naszej oferty lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, wśród szerokiego grona uczestników spotkania. Liczymy, że nie tylko Dolnoślązacy będą jedną z największych grup wśród naszych klientów, ale również osoby z innych regionów kraju, a także turyści zagranicznimów Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Polska Grupa Uzdrowisk podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych przedstawi ofertę na wiosnę i lato 2013 roku.

Natomiast gościem specjalnym Targów będzie Beata Pawlikowska - pisarka, felietonistka, prezenterka radiowa, a przede wszystkim miłośniczka podróży.

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu!
www.mttwroclaw.pl
oraz
www.facebook.com/mttwroclaw

 
Biathloniści w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej-Porębie

W piątek, 22 marca 2013 roku, w jednym z hoteli Spółki INTERFERIE – INTERFERIE Sport Hotel w Szkarskiej Porębie odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Biathlonu, będąca jednocześnie inauguracją Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach. Podczas spotkania obecne były zawodniczki kadry narodowej, sztab szkoleniowy reprezentacji, a także władze Polskiego Związku Biathlonu.

- Bardzo nas cieszy fakt, ze Polski Związek Biathlonu wybrał nasz hotel, jego bogatą infrastrukturę treningową oraz okolicę do organizacji Mistrzostw Polski Seniorów w biathlonie. Bo INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie to nie tylko wysoki standard usług hotelarskich, ale także wyjątkowa baza sportowa, w tym odpowiednich wymiarów basen, siłownia i sala fitness, a także zabiegi odnowy biologicznej, hydroterapia oraz sucha sauna. Jestem przekonany, że panujący w INTERFERIE Sport Hotel sportowy klimat pomoże zbudować odpowiednią atmosferę, a co za tym idzie, mistrzostwa biathlonowe staną się cyklicznym wydarzeniem naszego regionumówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.

Tegoroczny sezon był dla polskiego biathlonu bardzo owocny. Na najważniejszej w tym roku imprezie, czyli Mistrzostwach Świata w czeskim Novym Mescie nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale. Srebrny krążek w biegu pościgowym wywalczyła Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), a brąz w biegu masowym Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), która wywalczyła też dwa brązowe i jeden złoty medal Mistrzostw Europy. Poza tym Magdalena Gwizdoń zwyciężyła bieg sprinterski w rosyjskim Soczi, gdzie w przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Bardzo dobrze w obecnym sezonie radziła sobie nasza damska sztafeta, która zajmowała czołowe lokaty w Pucharze Świata. Również w młodzieżowej odsłonie biathlonu odnieśliśmy na arenie międzynarodowej duży sukces. Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) zdobyła złoty medal w bieg sprinterskim podczas Zimowego Festiwalu Młodzieży Europejskiej (EYOWF).

 
Uzdrowisko Połczyn partnerem festynu turystycznego Fruhlingsfest

Już po raz kolejny Uzdrowisko Połczyn wzięło udział w festynie turystycznym, którego organizatorem jest biuro turystyczne Reisedienst Bölck.

Podczas wydarzenia, które odbyło się w dniach 23 – 24 marca br. w miejscowości Schuby na terenie siedziby organizatora, goście mieli możliwość poznania oferty wszystkich hoteli i kurortów współpracujących z biurem turystycznym oraz bezpośredniej rezerwacji pobytów.

Podczas tegorocznego wydarzenia Uzdrowisko Połczyn prezentowało swoją szeroką ofertę pobytową w jednym ze swoich ośrodków – w Sanatorium Irena. Dodatkowo, na miejscu podczas festynu organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, w tym loterie fantowe, do których nagrody fundują poszczególne obiekty. Uzdrowisko Połczyn przekazało w tym roku voucher na siedmiodniowy pobyt w jednym ze swoich kurortów.

- Od kilkunastu lat nasze Uzdrowisko angażuje się w to wiosenne turystyczne święto. Jego cykliczny charakter pozwala nam rokrocznie pojawiać się wśród największych przedsiębiorstw branży turystycznej w naszym regionie. Co więcej, poprzez zaangażowanie w Fruhlingsfest, mamy możliwość wspierania wybranej organizacji charytatywnej, co wpisuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, które doraźnie staramy się realizowaćmówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn.

W ciągu dwóch dni festyn turystyczny Fruhlingsfest co roku odwiedza około 5 tys. zwiedzających. Udogodnieniem dla gości jest transport w obydwie strony, który zapewnia organizator wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

 
Staropolanka partnerem turnieju BNP Paribas Katowice Open 2013
Staropolanka

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, została oficjalną, wyłączną wodą turnieju tenisowego BNP Paribas Katowice Open 2013. Tym samym, woda sygnowana rozpoznawalną marką Staropolanka, już po raz kolejny zaangażowała się w prestiżowe wydarzenie sportowe - tenisowe o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale i międzynarodowym.

To największe święto kobiecego tenisa odbędzie się w dniach 8 – 14 kwietnia 2013 roku w hali katowickiego Spodka. Na dwóch kortach ziemnych zagra ponad 60 zawodniczek, w tym 12 z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA. Podczas turnieju rozegranych zostanie 59 meczów "singlowych" oraz 15 pojedynków "deblowych".

- Staropolanka nie po raz pierwszy wspiera wydarzenia tenisowe. Byliśmy już sponsorem Agnieszki Radwańskiej w finałowym meczu Wimbledonu oraz partnerem wrocławskiego turnieju Davis Cup 2013. Dlatego nasza obecność w turnieju WTA jest potwierdzeniem spójnej i ukierunkowanej strategii rozwoju marki Staropolanki w obszarze sportowym oraz budowania wizerunku naszych produktów, kojarzących się z aktywnością sportową i zdrowym stylem życiamówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Staropolanki.

Przez cały czas trwania turnieju tenisowego Staropolanka będzie obecna wizerunkowo - zarówno na rozmieszczonych ekranach oraz materiałach promocyjnych, jak również jej produkty będą dostępne dla uczestników turnieju oraz w wyłącznej sprzedaży dla kibiców.

- Nasze partnerstwo w tegorocznym BNP Paribas Katowice Open 2013 jest również docenieniem marki Staropolanki, która od lat skutecznie się rozwija i zdobywa coraz większe udziały rynkowe. Jako wyłączny dostawca wody w czasie turnieju, wzmacniamy rozpoznawalność naszego brandu, jako wody bogatej w minerały, polecanej sportowcomdodaje Marcin Chmielewski.

Ponowne zaangażowanie producenta Staropolanki w tak prestiżowe wydarzenie tenisowe, wpisuje się w strategię, jaką przyjęła Staropolanka w ubiegłym roku. Proces budowy ponadregionalnej rozpoznawalności brandu będzie długofalowy. Najważniejsze jest jednak to, że marka już dzisiaj ma ogromny potencjał i jest pozytywnie postrzegana na rynku. A osiągnięcie wyznaczonych w strategii celów biznesowych, będzie możliwe poprzez realizację działań o charakterze marketingowym, takich jak konsekwentne partnerstwo w wydarzeniach sportowych.

 
Zmiany w nazwach kurortów Polskiej Grupy Uzdrowisk

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa, tworzące Polską Grupę Uzdrowisk zmieniły swoje nazwy. Tym samym, obecnie spółki uzdrowiskowe, zarządzane przez KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych noszą kolejno nazwy:

 • Uzdrowisko Cieplice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU
 • Uzdrowiska Kłodzkie Spółka Akcyjna - Grupa PGU
 • Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Grupa PGU

- Obecnie Polską Grupę Uzdrowisk tworzy sześć kurortów, ale docelowo nadal chcemy rozwijać się o kolejne. Niemniej jednak już dzisiaj prowadzimy działania mające na celu wystandaryzowanie jakości oferowanych przez nasze uzdrowiska usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej. W ramach centralizowania i ujednolicania działalności ośrodków wprowadzamy spójną komunikację, jednorodną identyfikacje wizualną oraz spójne nazewnictwo. Poprzez takie rozwiązania chcemy jeszcze mocniej zaakcentować wizerunek i wartość Polskiej Grupy Uzdrowisk, której siłę tworzą wchodzące w jej skład poszczególne uzdrowiska, ze swoimi specjalizacjami i profilami - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Zmiany w nazwach poszczególnych uzdrowisk nie wprowadzają równolegle zmian formalno - organizacyjnych. Uzdrowiska Kłodzkie, w skład których wchodzą Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój oraz Kudowa-Zdrój, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn nadal tworzą wspólnie Polską Grupę Uzdrowisk - sieć kurortów, oferującą najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej w skali europejskiej.

- Ujednolicenie nazewnictwa naszych uzdrowisk, z jednoczesnym powiązaniem ich z Polską Grupą Uzdrowisk sprawi, że goście naszych ośrodków będą mogli z łatwością je zidentyfikować. A co więcej, kuracjusze wybierając jedno z uzdrowisk, sygnowanych marką PGU, będą mieli pewność, że w tym miejscu mogą zawsze liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług i na zbliżony standard infrastruktury w każdym z sześciu kurortów - dodaje Marcin Chmielewski.

 
Triatloniści ponownie w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie

W dniach 23 lutego - 4 marca 2013 roku w INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie przebywać będzie grupa zawodników triathlonu LUFT TRI TEAM.

Hotel INTERFERIE w Szklarskiej Porębie to idealne miejsce do treningów dla sportowców. Profesjonalna baza sportowo-rekreacyjna oraz zaplecze w postaci infrastruktury odnowy biologicznej, stwarza znakomite warunki dla osób przygotowujących się kondycyjnie do największych wydarzeń sportowych.

- Sportowcy coraz częściej doceniają wyjątkowe położenie Szklarskiej Poręby, jej alpejski mikroklimat, który trenującym sportowcom pozwala osiągać szybszy wzrost wytrzymałości. A dodatkowym atutem tego regionu są nasze hotele, w tym INTERFERIE Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, który oferuje wyjątkową bazę treningową, w tym odpowiednich wymiarów basen, profesjonalnie wyposażoną siłownię i salę fitness, a także zabiegi odnowy biologicznej, hydroterapię oraz suchą saunę. Dlatego tym bardziej cieszy nas to, że od kilku miesięcy coraz częściej gościmy drużyny sportowe lub pojedynczych zawodników i możemy mieć ważny udział w ich rozwoju wytrzymałościowym - mówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarząd INTERFERIE S.A.

Założycielem i trenerem grupy Luft Tri Team jest Mikołaj Luft, wybitny polski zawodnik, który jest również trenerem osobistym wielu zawodników amatorów ze świata biznesu. Mikołaj Luft specjalizuje się obecnie w startach na długich dystansach. Reprezentował Polskę na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Los Angeles. We wspólnej pracy trenerskiej będzie pomagał mu pochodzący z Lubina były zawodnik triathlonu, a obecnie trener, Miłosz Kuszczak. Na zakończenie zgrupowania, zawodnicy wystartują w Międzynarodowym Biegu Piastów, ponieważ narciarstwo biegowe jest doskonałym uzupełnieniem treningu każdego triathlonisty.

- Jednym z kierunków rozwoju Szklarskiej Poręby, ze względu na usytuowanie, jest sport. Dostrzegła to spółka INTERFERIE S.A., która w jednym ze swoich obiektów INTERFERIE Sport Hotel stwarza idealne warunki treningowe dla dyscyplin wytrzymałościowych. To przyciąga do miasta, a co za tym idzie, do hotelu najlepszych zawodników, zarówno z Polski, jak i z zagranicy - dodaje Dariusz Jurkowski, menadżer sportowy i zewnętrzny koordynator grup sportowych dla hoteli INTERFERIE.

Obecnie triathlon jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportu wśród amatorów. Zawodnicy którzy kończą karierę lub zaczynają starty na długim dystansie tworzą teamy. Często są to biznesmeni, aktorzy, osoby, które są spełnione zawodowo i poszukują dla siebie nowych wyzwań. Taką właśnie grupę stworzył Mikołaj Luft, a jedną z najlepszych zawodniczką w szesnastoosobowym teamie jest Joanna Susmanek, obecnie czwarta w Polsce na długim dystansie.
Zgrupowanie w INTERFERIE Sport Hotel zakończy się startem zawodników w narciarskim biegu Piastów, jako forma treningu uzupełniającego.

 
Zostań EKO bohaterem ze Staropolanką
Staropolanka

Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, zainicjowała konkurs "Zostań EKO bohaterem". Konkurs nie bez powodu wystartował 30 stycznia. Trzydziesty dzień miesiąca celowo ma wskazywać, że jest przynajmniej 30 powodów, dla których warto być EKO bohaterem, że istnieje przynajmniej 30 sposobów, aby dbać o środowisko i przynajmniej tyle samo metod, aby to zaprezentować innym.

Konkurs "Zostań EKO bohaterem" to już kolejna inicjatywa ekologiczna, podejmowana przez Staropolankę za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy konkursowej, na których przedstawione zostanie, jak internauci dbają o środowisko, jakie ekologiczne działania i inicjatywy podejmują, jakim szkodliwym wpływom dla środowiska się przeciwstawiają.

Technika, forma wykonania i przedstawienia prac konkursowych jest dowolna i zależy od inwencji autorów projektu. Prace mogą zostać wykonane w postaci filmów, zdjęć, rysunków, szkiców, kolaży, krótkich tekstów, wierszy, etc. Zaś jury konkursowe, jako najważniejsze kryterium oceny, przyjęło sposób i rodzaj podejmowanych działań ekologicznych oraz kreatywność w ich przedstawieniu.

- Nasze konkursy internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród internautów, o czym świadczy liczba zgłoszeń w ramach poprzednich inicjatyw. Co więcej, poprzez propagowanie idei ekologii i dbałości o środowisko naturalne, budujemy świadomość społeczną na temat roli zdrowego odżywiania się i sięgania po naturalne produkty, takie jak woda Staropolanka. Liczymy, że i tym razem nasz konkurs spotka się z zainteresowaniem facebookowiczów, których pomysły dotyczące dbałości o ekologie w swoim otoczeniu, staną się inspiracją dla innych osób - mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Na potrzeby konkursu Staropolanka stworzyła specjalną zakładkę na swoim fanpage’u facebookowym, która jest interaktywna, a poprzez to wyróżnia się i przyciąga wzrok internautów.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 24 lutego br. jury wyłoni trzech zwycięzców, a wyniki konkursu zostaną umieszczone w aplikacji na stronie konkursowej.

Więcej informacji:
Dominika Górska - Szymańska
Martis CONSULTING
E-mail: dominika.gorska-szymanska@mc.com.pl
Tel. kom. 510 24 86 37

 
Interferie Sport Hotel przyjazny biegaczom

Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, należący do giełdowej spółki hotelarsko - turystycznej Interferie S.A., otrzymał tytuł obiektu przyjaznego biegaczom oraz został oficjalnym hotelem V Maratonu Karkonoskiego, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.

Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim w ramach V Maratonu Karkonoskiego odbędą się w dniach 2-5 sierpnia br. w Szklarskiej porębie. Jednym z partnerów wydarzenia został Interferie Sport Hotel, należący do grupy hotelowej Interferie S.A. zaś patronat honorowy tego wydarzenia objęła Pani Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

W czasie trwania maratonu, Interferie Sport Hotel będzie gościł uczestników biegu, gości specjalnych, turystów, a także biuro organizacyjne zawodów, w tym przedstawicieli World Mountain Running Association oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W hotelu została także zaplanowana konferencja prasowa, inaugurująca to sportowe wydarzenie.

- Już po raz kolejny Interferie Sport Hotel ma możliwość partnerowania wydarzeniu sportowemu. Tym razem będziemy gościć uczestników V Maratonu Karkonoskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Co więcej, zostaliśmy uhonorowani tytułem hotelu przyjaznego biegaczom. Ten certyfikat pozwoli nam w przyszłości angażować się w największe wydarzenia sportowe naszego Dolnego Śląska, a poprzez to promować nasze wysokiej jakości obiekty w całej Polsce, których hasłem przewodnim jest sport i zdrowie cały rok - mówi Arkadiusz Miszuk, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A., zarządzający hotelem Interferie Sport Hotel.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Długodystansowym Biegu Górskim wezmą udział narodowe reprezentacje wielu krajów z całego świata. Bieg rozpocznie się na dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie, a zakończy w Szrenicy. Uczestnicy maratonu pokonają dystans 44 kilometrów i zmierzą się z przewyższeniami +2150 metrów oraz -1380 metrów.

Natomiast na uczestników maratonu czeka komfortowy Hotel w Szklarskiej Porębie, położony na wysokości 700 m n.p.m. u stóp Szrenicy, największej góry zachodniej części Karkonoszy. Malownicza okolica jest prawdziwym rajem dla pasjonatów białego szaleństwa oraz miłośników górskich wypraw. Hotel jest kompleksem sportowo - zdrowotnym, gdzie każdy, niezależnie od wieku i pory roku, znajdzie coś dla siebie. Oferta Interferie Sport Hotelu, to szereg atrakcji rekreacyjno - sportowych oraz profilaktyczno - leczniczych, czyli Centrum Rekreacyjne z pełnowymiarowym basenem, salą fitness i siłownią; Centrum Odnowy Biologicznej z nowoczesnym Wellness Spa i gabinetami upiększająco - relaksującymi oraz Centrum Rehabilitacyjno - Lecznicze z nowoczesnym wyposażeniem, które umożliwia profesjonalne leczenie chorób narządów ruchu, reumatologicznych, neurologicznych i układu krążenia.

Zapisy uczestników maratonu rozpoczynają się 1 lutego 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy!

 
Młodzieżowa Mistrzyni Świata w Interferie Sport Hotel

W dniach 13 - 23 stycznia br. Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie gościł Agnieszkę Jerzyk - Młodzieżową Mistrzynię Świata oraz uczestniczkę tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Interferie Sport Hotel w Szklarskiej Porębie, zarządzany przez giełdową spółkę hotelarsko - turystyczną INTERFERIE, przez 10 dni gościł mistrzynię świata, zapewniając jej profesjonalne warunki treningowe, zarówno na basenie, jak i na siłowni. W czasie treningów, triathlonistce przez cały czas towarzyszył trener - Paweł Barszczowski, który jednocześnie czuwa nad przygotowaniem fizycznym żużlowców z Unii Leszno.

Agnieszka Jerzyk, poza tytułem Młodzieżowej Mistrzyni Świata, jest również zwyciężczynią Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Rio de Janeiro w 2011 roku i sportową nadzieją na olimpijski medal w Rio de Janeiro w 2016 roku.

 
Jarosław Kret gościł w dolnośląskich uzdrowiskach

W niedzielne przedpołudnie, w programie Polska według Kreta w TVP Info zostaną zaprezentowane dwa dolnośląskie uzdrowiska - Cieplice i Świeradów-Czerniawa, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. A wszystko to za sprawą znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody, Jarosława Kreta, który odwiedził obydwa kurorty, zachwycił się ich urokliwym położeniem oraz licznymi atrakcjami, a na antenie telewizji będzie o tym wszystkim opowiadał i zachęcał do ich odwiedzenia.

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać - od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce - Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził jedną ze styczniowych niedziel.
Gospodarze uzdrowisk zapoznali prezentera z bazą obydwóch uzdrowisk, w tym z Domami Zdrojowymi, infrastrukturą medyczną i rehabilitacyjną oraz szeroką gamą atrakcji dla przebywających gości. Sam również skorzystał z dostępnych zabiegów leczniczych, które bazują na bogactwie naturalnych surowców - m.in. z połczyńskiej borowiny, radonu w Świeradowie-Zdroju oraz leczniczej wody termalnej w Cieplicach. Zabiegi te mają nie tylko zdrowotne właściwości, ale także przywracają siły witalne, co jest szczególnie polecane tym gościom, którzy pobyt w uzdrowiskach chcą połączyć z aktywnością sportową.
Pan Jarosław Kret postanowił także skorzystać ze sprzyjającej zimowej aury i wybrał się na stok narciarski w Świeradowie-Zdroju, a następnie na Polanę Jakuszycką, mekkę narciarstwa biegowego w pobliżu Uzdrowiska Cieplice. Na koniec odwiedził cieplicki Park Zdrojowy, który dzięki zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji, jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia, o godzinie 9:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać - Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.

Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowiska Cieplice oraz Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w porannym paśmie TVP Info, w programie Jarosława Kreta. Liczymy na to, że program będzie inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.

 
STAROPOLANKA laureatem Superbrands Created in Poland
Staropolanka

STAROPOLANKA, wysokiej jakości naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej, otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Superbrands Created in Poland 2013. W kategorii soki, napoje, wody, kłodzka marka została oceniona przez konsumentów, jako jeden z topowych brandów na polskim rynku.

To pierwsza edycja konkursu, który jest przeznaczony wyłącznie dla marek, które powstały w Polsce, niezależnie od kraju pochodzenia kapitału właścicielskiego. Superbrands Created in Poland jest dodatkową inicjatywą organizatorów konkursu Superbrands. Wyróżnienie w konkursie Superbrands Created in Poland otrzymują marki, które w badaniu konsumenckim zostały ocenione powyżej średniej w danej kategorii. W badaniu pod uwagę była brana skłonność do polecenia danej marki.

- Nagroda Superbrands Created in Poland jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Po pierwsze ze względu na prestiż samego konkursu Superbrands, który w Polsce cieszy się dużym uznaniem. Po drugie, to potwierdzenie dla Staropolanki, że z roku na rok staje się coraz silniejszym brandem ogólnopolskim, a najwyższa jakość jej produktów jest doceniana przez klientów - mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 15 tys. respondentów przez instytut badawczy GfK Polonia, na zlecenie organizacji Superbrands. Badani musieli wskazać marki, które dobrze znają i które poleciliby innym osobom.

Organizacja Superbrands powstała w 1994 roku w Wielkiej Brytanii i obecnie działa już w 87 krajach na całym świecie. W Polsce jest obecna od 2004 roku i do tej pory odbyło się sześć edycji konkursu. Głównym celem inicjatywy Superbrands jest promocja idei brandingu poprzez nagradzanie i opisywanie drogi do sukcesu najsilniejszych marek na świecie.

 
Staropolanka oczami internautów

STAROPOLANKA, wysokiej jakości naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej, nie po raz pierwszy jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu internetowego. Tym razem zabawa pod hasłem "Zmaluj postacie Staropolanki" został zorganizowany na portalu społecznościowym Facebook. Poprzez mechanizmy skojarzeń i zabawy ma on na celu budowanie wizerunku marki Staropolanka wśród konsumentów oraz propagowanie zorganizowanych akcji ekologicznych.

Zadaniem uczestników konkursu Staropolanki jest wykonanie pracy konkursowej, na której przedstawione będą trzy postacie związane z marką Staropolanka i organizowanymi przez nią akcjami ekologicznymi Odkręć-Zduś-Segreguj i Dobij Peta. Uczestnicy mogą się wzorować na sugestii Staropolanki, która zaproponowała Ankę Staropolankę, Zdziśka Odkręconego oraz Psa Petka, ale mogą także stworzyć trzy kreacje według własnej inwencji, które będą tematyką nawiązywały to marki Staropolanki i produktów z nią związanych oraz podejmowanych przez spółkę kampanii ekologicznych.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną role odgrywają dzisiaj portale społecznościowe w kreowaniu wizerunku marki. Dlatego, jako Staropolanka jesteśmy aktywnym uczestnikiem Facebook’a i staramy się regularnie organizować konkursy, które integrują wokół naszych produktów coraz większą rzeszę internautów. Z jednej strony dajemy możliwość poznania nas, jako producenta wiodących wód na polskim rynku, a z drugiej strony to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. Jednocześnie wartością dodaną tych konkursów są dla nas opinie oraz spostrzeżenia internautów na temat naszej marki, tego jak ją widzą, jak się zmienia, i czy obraliśmy właściwy kierunek rozwoju. Dlatego tym bardziej dziękujemy uczestnikom naszych konkursów za ich zaangażowanie, a zarazem wkład w nasz rozwój i jednocześnie zapraszamy innych do włączenia się do zabawy - mówi Robert Gąsiorek, Wiceprezes ds. Handlu i Produkcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Technika i forma wykonania prac konkursowych jest dowolna i zależy od inwencji uczestników. Najważniejszym kryterium oceny będzie kreatywność. Wskazanym jest aby tło postaci było ograniczone, jak najbardziej jednolite, tak by były one maksymalnie wyeksponowane. Wszystkie prace konkursowe przybiorą formę multimedialnej galerii umieszczonej na stronie konkursowej.

Konkurs "Zmaluj postacie Staropolanki" potrwa do końca 20 stycznia 2013 roku.
Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronach:
https://www.facebook.com/Staropolanka2000/app_506389722717902 oraz www.staropolanka.pl/zmalujpostaciestaropolanki

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

 
Jeśli brydż, to tylko w Uzdrowisku Połczyn!

W dniach 11 - 20 stycznia br. w Uzdrowisku Połczyn odbędzie się Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy. To już piąte tego typu wydarzenie, organizowane przez kurort, mające na celu połączenie pobytów leczniczych i rehabilitacyjnych, z rozrywką, czyli grą w brydża. To wyjątkowa oferta połczyńskiego zdroju, ciesząca się od lat dużą popularnością, skierowana szczególnie do miłośników tego karcianego sportu. W tym roku uczestnicy Kongresu Brydżowego mogą liczyć na wyjątkowe nagrody, z uwagi na to, że partnerstwo nad wydarzeniem objęły pozostałe uzdrowiska, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz spółka hotelarsko - turystyczna INTERFERIE oraz hotel INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu, które przekazały specjalne vouchery rabatowe na pobyty w swoich ośrodkach.

Co roku, Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy przyciąga wielu uczestników z całego kraju. Tym razem, jak wynika z potwierdzonych rezerwacji, organizatorzy będą mieli okazję gościć prawie dwustu graczy, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Australii - w tym 160 gości przebywających w ramach stałego pobytu oraz 40 dodatkowych uczestników, którzy przyjadą specjalnie na czas trwania rozgrywek.
W trakcie Kongresu turnieje będą rozgrywane każdego dnia, w różnych kategoriach. W pozostałym czasie uczestnicy będą mogli korzystać z bogatej bazy zabiegowej Uzdrowiska Połczyn, w tym także z basenu, sauny oraz z zabiegów SPA. Oprócz tego organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dodatkowe, takie jak przedstawienia teatralne, ognisko, czy biesiadę brydżową. Podsumowaniem wydarzenia, będzie uroczysty bankiet, zamykający wydarzenie.

- Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam stworzyć doroczne wydarzenie brydżowe, które wśród miłośników tej gry, kojarzone jest z Połczynem. Oczywiście jako uzdrowisko, chcemy być w pierwszej kolejności postrzegani, jako kurort oferujący najwyższej jakości zabiegi oraz produkty uzdrowiskowe. Natomiast dzięki Kongresowi Brydżowemu stajemy się rozpoznawalni, nie tylko wśród potencjalnych kuracjuszy ale również wśród miłośników tego sportu. A to sprzyja większemu napływowi gości zarówno do uzdrowiska, jak i miasta oraz buduje markę połczyńskiego zdroju, a co za tym idzie markę Polskiej Grupy Uzdrowisk, rozpoznawalnych już w kraju i za granicą. Ponadto, nasi goście mogą liczyć nie tylko na udział w turniejach i dobrą zabawę, ale również na poprawę zdrowia pod okiem wykwalifikowanego personelu, a także relask i wypoczynek, atrakcyjne nagrody oraz miłe wspomnienia - mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Uzdrowisko Połczyn dzięki temu, że jest częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM I FIZAN, może liczyć na wartościowe partnerstwo przy organizacji Uzdrowiskowego Kongresu Brydżowego. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać ofertę ośrodków należących do spółki INTERFERIE oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Śwonoujściu. Natomiast po zakończeniu rozgrywek brydżowych zaplanowane zostało losowanie - dla wszystkich uczestników Kongresu, którzy wezmą w nim udział, przewidziane zostały atrakcyjne nagrody w postaci voucherów pobytowych w wybranych ośrodkach Polskiej Grupy Uzdrowisk, sieci hoteli INTERFERIE oraz w hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

V Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy 2013 11 - 20 stycznia 2013 roku
Uzdrowisko Połczyn
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój

Program oraz regulamin uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej: www.uzdrowisko-polczyn.pl

Serdecznie zapraszamy!
 
Staropolanka wybrała sztukę

Zakończył się konkurs ekologiczny "Liczy się każda sztuka", którego pomysłodawcą i organizatorem była Staropolanka, wysokiej jakości naturalna woda mineralna ziemi kłodzkiej. Inicjatywa, zorganizowana za pośrednictwem Facebook’a, cieszyła się ogromną popularnością oraz pomysłowością jej uczestników, którzy w niecodzienny sposób wykorzystali plastikowe butelki, między innymi te po Staropolance.

Konkurs pod nazwą "Liczy się każda sztuka" miał zasięg ogólnopolski i był skierowany do osób, które w sposób niestandardowy potrafią wykorzystać zużyte, plastikowe butelki, miedzy innymi takie, jak po wodzie mineralnej. Dlatego też idea konkursu zakładała wykonanie dzieła artystycznego z plastikowych butelek PET. Możliwości były nieograniczone - rzeźba, plakat, obraz lub przedmiot użytkowy, z czego uczestnicy konkursu z wielką pomysłowością korzystali.

Do konkursu "Liczy się każda sztuka" zostało zgłoszonych ponad 90 prac., a zgłaszającymi były zarówno osoby indywidualne, jak również zespoły, czy całe klasy szkolne. Wśród wysłanych prac znalazło się wiele interesujących projektów, będących zarówno wyrazem artyzmu ich twórców, jak i będących sztuką o charakterze użytkowym. Dlatego jurorzy konkursu mieli trudny wybór, ponieważ głównym kryterium oceny ze strony organizatorów była kreatywność wykonania każdej pracy.

Ostatecznie laureatami konkursu zostały trzy osoby. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Swebocka, która za przepiękne, rozłożyste drzewo, wykonane z pustych butelek, wygrała skuter Quest oraz grę ekologiczną. Drugie miejsce przypadło Kajetanowi Mikołajczykowi, który za wykonaną butelkową żyrafę na wzór dziecięcej zabawki, zdobył bony do perfumerii Douglas o wartości 200 zł. Trzecie miejsce należało do Anny Iwaneczko za artystyczny parasol, ozdobiony kwiatami, zrobionymi z fragmentów zielonych plastikowych butelek, za który otrzymała bony do perfumerii Douglas o wartości 100 zł.

Ponadto, poprzez organizację konkursu, Staropolance udało się osiągnąć kilka znaczących celów. Po pierwsze, konkurs miał charakter ekologiczny, co jest spójne z realizowaną polityką firmy oraz jej zaangażowaniem w dbałość o środowisko naturalne. Po drugie, poprzez tego typu konkursy, Spółce udało się zaktywizować społeczność internetową do kreatywności i pomysłowości w wykorzystaniu plastikowych odpadów, a co za tym idzie, kreować postawy proekologiczne. I po trzecie, Spółka coraz mocniej komunikuje się ze swoimi interesariuszami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Organizacja konkursu na Facebook’u sprawiła, że wokół marki skupia się coraz więcej jej fanów, zainteresowanych produktami oraz działalnością firmy. Konkurs aktywizował uczestników, ale także innych internautów, którzy głosowali na zdjęcia i je komentowali. Co więcej, inicjatywa zwiększyła odwiedzalność strony WWW Staropolanki. Liczba osób, wypowiadająca się w ciągu jednego dnia o marce w social media, wzrastała w okresie konkursu nawet dwudziestokrotnie i jednocześnie spowodowała napływ nowych 800 fanów. Nawet pięćdziesięciokrotnie wzrósł zasięg wirusowy dotarcia do internautów, a dzienna liczba wyświetleń dowolnych treści związanych z fanpage’m marki wzrosła ponad osiemdziesięciokrotnie.

Tym samym serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Serdecznie zapraszamy do zabawy, bo kolejne konkursy przed nami!

 
ZESPÓŁ UZDROWISK KŁODZKICH SYMBOLEM POLSKIEGO UZDROWISKA 2012

26 listopada br. w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się Gala wręczenia tytułów Symbol 2012. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich został laureatem wyróżnienia "Symbol Polskiego Uzdrowiska 2012" w rankingu przygotowanym przez redakcję Monitora Rynkowego Dziennika Gazety Prawnej.

Laureatami tytułów Symbolu są firmy, które charakteryzuje najlepsza, symboliczna jakość oraz skuteczność w zarządzaniu. Wszystko to poparte jest  ugruntowaną rozpoznawalnością i czołową pozycją firmy w danej branży.

W tym roku kapituła konkursu postanowiła uhonorować Zespół Uzdrowisk Kłodzkich za zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki na polskim rynku medycyny uzdrowiskowej. Co więcej, Spółka jest jedną z najlepiej prosperujących w całej branży. Na uznanie zasłużyły również znaczące inwestycje, dzięki którym Zespół Uzdrowisk Kłodzkich stale się rozwija, a rosnąca liczba gości jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług.

O tytuł Symbolu 2012 walczyło ponad dwa tysiące firm. Spośród nich wyłoniono ponad dwudziestu laureatów, którzy - zdaniem kapituły - "zasługują na uznanie i docenienie za dotychczasową działalność i osiągnięcia na tle całej polskiej gospodarki i sfery społecznej".

Dodatkowe informacje:
Magdalena Miara - Kosewska
E-mail: magdalena.miara@zuk-sa.pl
Tel. kom. 506 017 595

 
Polska Grupa Uzdrowisk na rzecz seniorów

28 listopada br. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, jako reprezentant Polskiej Grupy Uzdrowisk, będzie partnerem konferencji "Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska". Uzdrowiska, należące do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które oferują liczne zabiegi leczniczo - rehabilitacyjne, kierując tym samym ofertę również do seniorów, stają się idealnym partnerem w dyskusji na temat aktywizacji społecznej i zawodowej osób starszych.

Konferencja "Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska" jest organizowana przez zespół projektu "Twoja wiedza. Twoja firma. Zarzuć sieć współpracy", który stawia sobie za cel transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki i biznesu oraz promowanie współpracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Dolnego Śląska. Dlatego też, podczas konferencji zaproszeni goście będą poruszali zagadnienia związane z potencjałem osób starszych, współpracą pomiędzy podmiotami organizującymi zajęcia dla seniorów oraz tematykę, czy firmy oferujące konkretne produkty dla grupy docelowej tzw. III-wieku korzystają z wiedzy eksperckiej osób, zajmujących się naukowo tym obszarem.

W ramach konferencji odbędą się prezentacje zaproszonych organizacji i podmiotów gospodarczych, partnerujących temu wydarzeniu. Jednym z nich będzie Polska Grupa Uzdrowisk. Uzdrowiska: Połczyn, Cieplice oraz Świeradów-Czerniawa, a także główny reprezentant - Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, będą miały możliwość prezentacji swojej bieżącej oferty pobytowej na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym, w tym także bardzo atrakcyjnej oferty świąteczno - noworocznej. Przedstawiciel Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich będzie przekazywał uczestnikom konferencji materiały informacyjno - promocyjne, a także udzieli szczegółowych informacji na temat oferty poszczególnych zdrojów. Co więcej, na stoisku wystawienniczym będzie można również pozyskać informacje na temat Staropolanki, naturalnej wody mineralnej, produkowanej przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Obecnie Staropolanka, dzięki wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej, w społeczeństwie postrzegana jest, jako marka najwyższej jakości wody mineralnej, która jest podstawowym składnikiem zdrowej diety dla osób w każdym wieku. Dlatego też, poprzez partnerstwo Polskiej Grupy Uzdrowisk, nie mogło zabraknąć Staropolanki podczas wydarzenia poświęconego tematyce aktywności i potencjałowi seniorów regionu Dolnego Śląska.

Konferencja "Rola seniorów w rozwoju społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska"
28 listopada 2012 roku (środa) w godz. 12.00 - 15.00
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne "Krzyżowa"
Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze
 
Polska Grupa Uzdrowisk podczas Dolnośląsko - Saksońskiego Forum Turystycznego

27 listopada br. we Wrocławiu odbędzie się już po raz trzeci Dolnośląsko - Saksońskie Forum Turystyczne. Wśród zaproszonych instytucji znalazła się Polska Grupa Uzdrowisk, należąca do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, skupiająca w swoich ramach Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn i Świeradów - Czerniawa, które wspólnie oferują największą bazę hotelową oraz ofertę uzdrowiskową w Polsce. To międzynarodowe forum turystyczne będzie wyjątkową okazją do prezentacji specjalnych propozycji ośrodków, ze szczególnym zaakcentowaniem pobytów świątecznych i noworocznych w uzdrowiskach.

Dolnośląsko - Saksońskie Forum Turystyczne jest kontynuacją rozpoczętej w maju 2010 roku inicjatywy Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, która postawiła sobie za cel wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, zarówno poprzez aktywne działania w obszarze dolnośląskiej turystyki i kultury, jak i prowadzenie dyskusji na temat strategii rozwoju turystycznego regionu, jego promocji i inicjowania projektów współpracy międzyregionalnej.

- Obecność Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas tego ważnego wydarzenia branżowego, jakim jest Dolnośląsko - Saksońskie Forum, jest docenieniem turystycznej roli, jaką odgrywają nasze ośrodki w regionie Dolnego Śląska. Uczestnictwo w Forum będzie nie tylko okazją do zaprezentowania bieżącej oferty naszych uzdrowisk, ale również platformą wymiany informacji oraz ewentualnej współpracy z innymi podmiotami, działającymi w obszarze turystyki, a poprzez to przyczyni się do ciągłego doskonalenia naszej oferty pobytowej oraz zabiegowej - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Do udziału w III Dolnośląsko - Saksońskim Forum Turystycznym zaproszono organizacje i instytucje wspierające rozwój turystyki i kultury, przedstawicieli władz samorządowych, izby turystyczne oraz stowarzyszenia branżowe z obu regionów. Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Saksonii z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia, pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy obu regionów oraz ich wzajemną współpracę. Efektem tego jest systematyczne umacnianie wizerunku miejscowości uzdrowiskowych jako atrakcyjnych turystycznie miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

- W okresie bożonarodzeniowym i sylwestrowo - noworocznym nasze uzdrowiska z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno Polacy, jak i turyści z krajów sąsiadujących, coraz częściej doceniają walory naszych ośrodków oraz miejscowości uzdrowiskowych, gdzie mogą połączyć wypoczynek z aktywnością sportową oraz zabiegami wellness i SPA. Co więcej, rosnąca liczba gości w uzdrowiskach PGU jest dowodem na to, że nasze działania inwestycyjne zmierzają w dobrym kierunku. A uczestnictwo w międzynarodowych wydarzeniach branżowych daje okazję do ich szerokiej promocji - dodaje Marcin Chmielewski.

Forum organizowane jest od trzech lat przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach działań upowszechniających turystykę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

W czasie trwania tego wydarzenia Polską Grupę Uzdrowisk będzie reprezentował Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Na stoisku promocyjnym prezentowana będzie nie tylko oferta kłodzkich zdrojów, ale także szeroka propozycja pobytowa pozostałych uzdrowisk, tworzących Polską Grupę Uzdrowisk. Uczestnicy Forum otrzymają materiały promocyjne oraz aktualne propozycje, w tym także świąteczno - noworoczne. Natomiast przedstawiciele Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich będą udzielali odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, zarówno z Polski jak i z Niemiec.

III Dolnośląsko - Saksońskie Forum Turystyczne
27 listopada 2012 roku (wtorek), w godz.10.00 - 17.00
Centrum Konferencyjne Hotelu Haston City, ul. Irysowa 1-3, Wrocław

Serdecznie zapraszamy!

 
Polska Grupa Uzdrowisk ponownie wspiera Dolny Śląsk

Już po raz drugi Polska Grupa Uzdrowisk zaangażowała się w promocję walorów Dolnego Śląska. Tym razem do partnerów tego wydarzenia dołączyły hotele należące do spółki INTERFERIE. Jest to kontynuacja rozpoczętego we wrześniu cyklu kampanii promujących region, których pomysłodawcą i organizatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Kampania promocyjna, której partnerami tym razem będą nie tylko ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk, ale także hotele Malachit oraz Bornit, zarządzane przez spółkę INTERFERIE, rozpocznie się 5 listopada br. i potrwa aż do 1 stycznia 2013 roku. Dzięki temu wszystkie ośrodki należące do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych będą miały okazję prezentować swoją ofertę w czasie okołoświątecznym oraz okołourlopowym, sprzyjającym podejmowaniu decyzji o miejscach spędzania świąt lub wypoczynku zimowego.

- W poprzedniej edycji tej kampanii oferta Polskiej Grupy Uzdrowisk cieszyła się dużym zainteresowaniem. Punkty informacyjne odwiedziło wiele osób, zarówno mieszkańców regionu Dolnego Śląska, jak i turystów, będących przejazdem we Wrocławiu. Wierzę, że najbliższe miesiące pokażą tego efekty, czyli dalszy, dynamiczny wzrost liczby gości w naszych ośrodkach - zarówno w ramach lecznictwa, jak i turystyki uzdrowiskowej. Jednakże największe zainteresowanie wzbudza oferta medical SPA, dostępna we wszystkich naszych uzdrowiskach oraz hotelach. Pod tym względem, staliśmy się poważną konkurencją dla największych ośodków SPA nie tylko w Polsce, ale także w Europie, dzięki temu, że poza standardowymi zabiegami, oferujemy także infrastrukturę leczniczą i rehabilitacyjną, co razem daje znaczącą wartość dodaną do ofert - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu, KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz spółki INTERFERIE i hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujsciu.

Podobnie, jak w poprzedniej edycji projektu, zarówno uzdrowiska, jak i hotele będą mogły prezentować swoje materiały promocyjne, przedstawiać akualne oferty lecznicze, turystyczne oraz SPA i wellness. Tym razem miejscem kampanii promocyjnej będzie Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, ze względu na swoje dogodne położenie w centrum miasta oraz zdecydowanie większe natężenie ruchu turystycznego w okresie okołobożonarodzeniowym i noworocznym.

- Doceniamy długofalowość projektu promocyjnego walorów Dolnego Śląska, a poprzez to możliwości prezentacji ośrodków medyczno - turystycznych, którymi zarządzamy. Zarówno Polska Grupa Uzdrowisk, jak również takie hotele, jak Bornit, czy Malachit oferują usługi na bardzo wysokim, europejskim poziomie,o czym przekonali się goście, którzy coraz liczniej przyjeżdżają do tych miejsc. Dlatego też takie wydarzenia, jak wspólna kampania promocyjna instytucji stowarzyszonych w ramach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, pozwoli nam zainteresować ofertą jeszcze większą grupę osób, którzy mam nadzieję w przyszłości przyjadą do wybranych ośrodków, a co się z tym wiąże, przekonają się o szerokim spektrum, najwyższej jakości naszych usług i będą chcieli tam powracać - dodaje Marcin Chmielewski.

Dzięki temu, że druga edycja kampanii promocyjnej potrwa prawie dwa miesiące, Polska Grupa Uzdrowisk oraz hotele Bornit i Malachit będą mogły zaprezentować tematyczną ofertę swoich ośrodków. Przez cały listopad prezentowana będzie oferta świąteczno - sylwestrowa, szczególnie pobyty dla rodzin w okresie świątecznym oraz inne oferty np. dla zorganizowanych grup w ramach pobytów narciarskich. Natomiast wraz z początkiem grudnia rozpocznie się kampania promocyjna oferty, skierowanej szczególnie do kobiet, pod hasłem "Wiosenne porządki - przygotuj się w Medical SPA na wiosnę". Oprócz tego ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk będą miały możliwość przedstawienia swojej szerokiej oferty lecznictwa uzdrowiskowego, bazującego na unikatowych i wyjątkowych w skali Europy naturalnych zasobach leczniczych, takich jak wody mineralne i borowina, a także usług w zakresie SPA i wellness, świadczonych przez wykwalifikowaną kadrę w każdym z obiektów. Co więcej, zarówno INTERFERIE, jak również PGU podczas kampanii będą zachęcały odwiedzających punkt informacyjny do zapoznania się i skorzystania z ich ofert specjalnych, takich jak pakiety urodzinowe, czy specjalnie przygotowywane, "szyte na miarę" klientów pobyty wczasowo - rekreacyjne.

Polska Grupa Uzdrowisk oraz hotele INTERFERIE Bornit i Malachit zapraszają do punktu informacyjnego w czasie trwania ich promocji:

 • Od 5 listopada do 30 listopada br. - Dworzec Główny PKP we Wrocławiu
  Promocja ofert świąteczno - noworocznych
 • Od 3 grudnia br. do 1 stycznia 2013 roku - Dworzec Główny PKP we Wrocławiu
  Promocja ofert dla kobiet "Wiosenne porządki - przygotuj się w Medical SPA na wiosnę"

Serdecznie zapraszamy!

 
Zespół Uzdrowisk Kłodzkich na rzecz zdrowia kobiet

W dniach 26 - 27 października br. w Kłodzku odbędą się Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego, które w tym roku będą przebiegać pod hasłem "Zdrowie Kobiet". Jednym z partnerów, a jednocześnie promotorów zdrowego stylu życia w czasie trwania tego wydarzenia, będzie Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy, który tworzą trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego: Polanica - Zdrój, Duszniki - Zdrój i Kudowa - Zdrój, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

O tym, jak ważną rolę w życiu ludzi odgrywa dbałość o zdrowie, nie trzeba szczególnie przekonywać. Jednocześnie zdrowie publiczne w coraz większym stopniu staje się priorytetowym, rozwijającym się obszarem polityki społecznej. Dlatego też instytucje samorządowe w Kłodzku podjęły decyzję o zainaugurowaniu konferencji, podejmującej tematykę profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia kobiet. Stąd wśród partnerów tego wydarzenia nie mogło zabraknąć Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, który w swojej szerokiej gamie zabiegów leczniczych i usług rehabilitacyjnych, posiada również ofertę ukierunkowaną na leczenie chorób kobiecych.
Co więcej, te dwa dni konferencji oraz wydarzeń towarzyszących będą również wyjątkową okazją promocji oferty nie tylko Zespołu, ale również pozostałych uzdrowisk wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Zdroje w Cieplicach, Połczynie oraz Świeradowie, w swoich ofertach posiadają zabiegi, w tym specjalistyczne, przeznaczone dla Pań.

Dzięki temu uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk, tworząc wspólnie mapę ośrodków w całej Polsce, oferują jedno z najszerszych spektrum usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, zarówno w skali kraju, jak i Europy. A wychodząc naprzeciw potrzeb klientów, swoje zabiegi poszerzają o usługi z zakresu SPA i wellness oraz zabiegi z wykorzystaniem naturalnych produktów leczniczych, takich jak borowina, czy wody mineralne, a także oferują atrakcyjne pakiety tradycyjnych pobytów wypoczynkowo - rekreacyjnych, jak i okolicznościowych, świątecznych i noworocznych. O tym wszystkim będą mogli się dowiedzieć uczestnicy Powiatowych Dni Zdrowia Publicznego, którzy odwiedzą stoisko promocyjne Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich.

- Obecność Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich podczas tego wydarzenia jest wyjątkową okazją, nie tylko do promowania naszych usług lecznictwa uzdrowiskowego oraz przedstawienia oferty skierowanej do kobiet, ale także prezentowania naszych ośrodków, jako partnerów kampanii promujących zdrowie, w które zawsze chętnie się angażujemy. Obecnie choroby nowotworowe, w tym szczególnie rak szyjki macicy, czy rak piersi, stają się chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego jesteśmy zawsze gotowi do włączania się w kampanie promujące profilaktykę zdrowotną oraz wczesne wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych. Wierzę też, że takie akcje mają olbrzymie przełożenie na decyzje kobiet o badaniach kontrolnych, takich jak cytologie i mammografie. A te Panie, które są już po zabiegach, mają możliwość podjęcia decyzji o rehabilitacji, prowadzonej w naszych uzdrowiskach, w ramach której nasi specjaliści pomogą im wrócić do pełnej sprawności, tak ważnej w codziennym życiu - mówi Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Tegoroczne kłodzkie Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego zostały rozłożone na dwa dni i podzielone tematycznie. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja pod hasłem "Rola zdrowia kobiet w zdrowiu publicznym", a wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. programy wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy, promocja zdrowia, jako jednego z zadań samorządów oraz problem chorób nowotworowych w powiecie kłodzkim. A prelegentami będą przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy - Zdroju, a także pracownicy lokalnego samorządu i fundacji, wspierających kobiety.
Natomiast drugi dzień odbędzie się pod hasłem "Dbaj o zdrowie - bądź piękna" w Galerii Twierdza Kłodzko. W ramach promocji zdrowia zostanie zorganizowany m.in. Marsz Różowej Wstążeczki, nauka samobadania piersi na fantomie, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także porady żywieniowe. Goście odwiedzający Twierdzę Kłodzko będą mieli okazję zapoznać się w punktach wystawienniczych z prezentacją usług medycznych oraz ofert SPA, świadczonych przez uzdrowiska z grupy PGU.

Honorowy patronat nad Powiatowymi Dniami Zdrowia Publicznego objęli Monika Wielichowska i Jakub Szulc, Posłowie na Sejm RP oraz Maciej Awiżeń, Starosta Kłodzki. Natomiast patronem merytorycznym wydarzenia została Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy "Kwiat Kobiecości".

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie Panie, którym dedykowane jest to wydarzenie do odwiedzenia stoiska promocyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk, Na wszystkich czekają liczne materiały informacyjne oraz prezenty - vouchery pobytowe w uzdrowiskach!

 
Polska Grupa Uzdrowisk oraz INTERFERIE uczestnikami targów Tour Salon

W dniach 24 - 27 października br. w Poznaniu odbędzie się 23. edycja Targów Regionów i Produktów Regionalnych 2012. W charakterze wystawców oraz uczestników tego wydarzenia wezmą udział spółki należące do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w tym Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów - Czerniawa, które tworzą Polską Grupę Uzdrowisk (PGU), a także spółka hotelarsko - turystyczna INTERFERIE, gdzie zostanie zaprezentowana oferta w jednym z paneli targów "wySPA Zdrowia".

Co roku, podczas dwóch pierwszych dni branżowych, Tour Salon gromadzi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz kilka tysięcy uczestników - zarówno inwestorów, przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej, jak i klientów indywidualnych, poszukujących pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu, którym dedykowane są dwa ostatnie dni targów. Dzięki temu wydarzenia towarzyszące targom skrojone są na miarę potrzeb dwoch różnych grup odwiedzających.

Targi są miejscem, gdzie uczestnicy prezentują potencjał turystyczny krajów, regionów oraz najnowsze oferty rekreacyjno - wypoczynkowe. To również miejsce spotkań biznesowych, dające możliwość nawiązywania nowych kontaktów wśród przedstawicieli branży. Dlatego też wśród wystawców nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, która w swoich ramach skupia największe, a zarazem najpiękniejsze ośrodki uzdrowiskowe w Polsce. W ramach projektu "wySPA Zdrowia" zaprezentuje się także spółka INTERFERIE, która posiada kilkanaście hoteli, zlokalizowanych w urokliwych regionach Polski, a jednocześnie będzie to okazja dla szerokiej komunikacji nowej strategii spółki oraz jej hasła "Sport i zdrowie przez cały rok", które wpisuje się w całoroczną ofertę poszczególnych obiektów.

- Tour Salon to wyjątkowa okazja dla spółki INTERFERIE oraz grupy uzdrowisk, zarządzanych przez KGHM I FIZAN, do zaprezentowania swojej oferty tak szerokiej publiczności, jaka będzie obecna podczas czterech dni targów. Liczymy na zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli branży turystycznej oraz potencjalnych inwestorów, związanych z rozwojem rynku usług turystyki uzdrowiskowej, jak również osób prywatnych, które chętnie skorzystają z ofert nowocześnie zarządzanych oraz doinwestowanych ośrodków uzdrowiskowych i obiektów hotelowych, świadczących nie tylko usługi lecznicze, czy rehabilitacyjne, ale również tradycyjnej turystyki i rekreacji - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela spółki INTERFERIE oraz Polskiej Grupy Uzdrowisk.

W tym roku organizatorzy zaplanowali obecność m.in. narodowych ośrodków turystycznych, biur podróży oraz gestorów bazy hotelowej. Natomiast w ramach programu poruszane będą takie obszary tematyczne, jak: Turystyka Aktywna - Extreme, Turystyka Biznesowa, a dodatkowo będą prezentowane nowoczesne obiekty z salami konferencyjnymi, centra konferencyjne oraz sprzęt do ich obsługi, a także Ekspozycja Autokarów.

W programie przewidziany jest również panel "wySPA Zdrowia", gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze oferty obiektów SPA i wellness oraz uzdrowisk i hoteli. Ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk będą miały możliwość przedstawienia swojej szerokiej oferty lecznictwa uzdrowiskowego, bazującego na unikatowych i wyjątkowych w skali Europy naturalnych zasobach leczniczych, takich jak wody mineralne i borowina, a także usług w zakresie SPA i wellness, świadczonych przez wykwalifikowaną kadrę w każdym z obiektów. Co więcej, zarówno INTERFERIE, jak również PGU podczas targów będą zachęcały odwiedzających stoisko promocyjne do zapoznania się i skorzystania z ich ofert specjalnych, takich jak pobyty świąteczne oraz noworoczne, a także z pakietów urodzinowych, czy specjalnie przygotowywanych na życzenie klientów pobytów wczasowo - rekreacyjnych. Co więcej, w punkcie wystawienniczym spółka INTERFERIE będzie miała wyjątkową okazję zaprezentowania oraz zaproszenia gości do swojej najnowszej inwestycji, jaką jest Hotel INTERFERIE w Świeradowie Zdroju, czyli Family Resort. Już w grudniu tego roku zostanie tam otwarty nowoczesny kompleks - aquapark, wyposażony w liczne atrakcje sportowe, zabiegowe i rekreacyjne, które zapewnią ciekawy wypoczynek gościom w każdym wieku. Uzupełnieniem tego będą sauny: parowa, sucha oraz infrared, a także łąka solarna oraz kilkanaście gabinetów zabiegowych oraz gabinet kosmetyczny.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska "wySPA Zdrowia" Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz INTERFERIE! Na odwiedzających czekają liczne materiały promocyjne oraz aktualne oferty pobytów, a także przedstawiciele uzdrowisk i hoteli, gotowi udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych osób.

Tour Salon - Targi Regionów i Produktów Regionalnych 2012, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 
Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa partnerami konferencji pediatrycznej

13 października br. już po raz kolejny odbędzie się naukowo - szkoleniowa konferencja pediatryczna, organizowana przez Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, skierowana do lekarzy dziecięcych. W ramach konferencji przewidziane zostały liczne wykłady lekarzy specjalistów, a wśród nich panelistami będą również przedstawiciele uzdrowisk, wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, które w ramach swoich profili, oferują usługi lecznicze skierowane do dzieci.

W tegorocznej konferencji pediatrycznej, która odbędzie się w Hotelu im. Jana Pawła II we Wrocławiu, swój udział zgłosiło ponad 150 oczestników oraz kilkunastu prelegentów, a wśród nich lekarze różnych specjalizacji. Prelegentami będą także przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk: dr Justyna Schmidt, Ordynator Szpitala Uzdrowiskowego dla Dzieci w Uzdrowisku Świeradów - Czerniawa oraz dr Grzegorz Ferdynus, Dyrektor ds. Lecznictwa Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. W trakcie dwóch wykładów zaprezentują oni rolę leczenia uzdrowiskowego dzieci w systemi opieki zdrowotnej, w oparciu o doświadczenia zarówno Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, jak i Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa.

- Cieszy nas fakt, że razem z Zespołem Uzdrowisk Kłodzkich będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszej oferty leczniczej, skierowanej do dzieci, szczególnie podczas tak prestiżowej konferencji pediatrycznej.To wyjątkowa okazja do promocji naszej szerokiej działalności uzdrowiskowej, a jednocześnie przedstawienie roli, jaką uzdrowiska odgrywają w leczeniu różnorakich schorzeń u dzieci, szczególnie wśród lekarzy, którzy, jako pierwsi mają kontak z małymi pacjentami. Dzięki aktywnej obecności naszych uzdrowisk podczas tego typu wydarzeń liczymy na wzrost świadomości społeczeństwa na temat wyjątkowych wartości lecznictwa uzdrowiskowego w całym procesie leczenia, nie tylko tych najmłodszych pacjentów - mówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Oprócz udziału merytorycznego w konferencji, Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa oraz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich będą miały możliwość promocji swoich ofert uzdrowiskowych, wypoczynkowych oraz turystycznych na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjno - promocyjnym. Podczas trwania konferencji w punkcie informacyjnym będą prezentowane materiały promocyjne poszczególnych uzdrowisk. Oprócz tego, przez cały czas trwania konferencji będą obecne osoby, reprezentujące Polską Grupę Uzdrowisk, które będą udzielały informacji osobom zainteresowanym, będą odpowiadały na pytania oraz zapraszały do zapoznania się z ofertą danego ośrodka oraz skorzystania z atrakcji, jakie każde z uzdrowisk proponuje.

- Zaproszenie specjalistów z naszych uzdrowisk do udziału w konferencji pediatrycznej jest wyrazem uznania dla naszej dotychczasowej działalności w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego dzieci. To pokazuje również, że pobyty w naszych ośrodkach stanowią ważny element całego procesu leczenia. Decyzje o skierowaniu dziecka do uzdrowiska podejmują zarówno lekarze, jak i rodzice, dlatego tak ważne jest aby mieli oni swiadomość jakości świadczonych przez nasze szpitale i sanantoria uzdrowiskowe usług medycznych, właściwości udzielanych zabiegów oraz walorów, jakie niosą ze sobą pobyty w ramach turystyki uzdrowiskowej - dodaje Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Obecność podczas konferencji pediatrycznej Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa jest podyktowana tym, że obydwa ośrodki posiadaja w swojej ofercie leczniczej obszar dedykowany dzieciom i stale go rozwijają. A wyjątkowa skuteczność leczenia wśród dzieci osiągana jest dzięki wyspecjalizowanej kadrze medycznej, stale podnoszonemu standardowi prowadzonych zabiegów, a także dzięki wyjątkowości mikrokilmatu tych uzdrowisk. Obecnie Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa w ramach swoich obiektów posiada Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci z ponad 100 miejscami noclegowymi, a w ramach lecznictwa uzdrowiskowego leczone są dzieci cierpiące na choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, choroby reumatologiczne oraz otyłość. Natomiast ośrodki Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, jako jedne z nielicznych zajmują się leczeniem otyłości u dzieci, a także w swojej ofercie dla najmłodszych posiadają leczenie układu trawienia, narządu ruchu, chorób reumatologicznych, a także schorzeń hematologicznych.

 
Polska Grupa Uzdrowisk inspiruje kobiety

Już wkrótce, 29 września br. w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbędzie się wydarzenie w pełni poświęcone tematyce kobiet - I Akademia Kobiet Zainspirowanych, pod hasłem "Jeśli piękna, to zdrowa i wypoczęta", której organizatorem jest stowarzyszenie Kobiecanki. Będzie to pierwsze spotkanie z całego cyklu eventów, których zasadniczym celem jest integracja kobiet z regionu Dolnego Śląska, natomiast głównymi partnerami, a jednocześnie sponsorami tego wydarzenia są: Polska Grupa Uzdrowisk, w skład której wchodzą Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska: Cieplice, Połczyn i Świeradów - Czerniawa, a także producent wód mineralnych, Staropolanka.

Pierwsza Akademia Kobiet Zainspirowanych będzie poświęcona tematowi zdrowia, a przede wszystkim profilaktyce zdrowotnej i urodzie na przykładzie wykorzystania surowców naturalnych polskich uzdrowisk. W spotkaniu wezmą udział lekarze, wykładowcy, rehabilitanci, przedstawiciele firm kosmetycznych, a także przedstawiciele uzdrowisk, którzy opowiedzą o walorach poszczególnych ośrodków oraz atrakcjach, które są oferowane w ramach pobytów leczniczych oraz relaksacyjnych. Oprócz tego, Akademia ma na celu przedstawienie uczestniczkom spotkania negatywnego wpływu stresu na funkcjonowanie organizmu, a co za tym idzie konieczności efektywnego wypoczynku. Natomiast lekarze i eksperci zaprezentują na przykładach korelację między zdrowiem, czasem przeznaczanym na odpoczynek, a wyglądem zewnętrznym.

- Wśród partnerów projektu Kobiecanki nie mogło zabraknąć naszych uzdrowisk, które coraz częściej kojarzone są nie tylko z usługami leczniczymi, ale także z relaksem, wypoczynkiem, turystyką oraz z miejscami, gdzie są świadczone usługi na wysokim poziomie, a infrastruktura lecznicza i hotelowa jest gwaranetem udanego wypoczynku. Jestem przekonany, że angażowanie się Polskiej Grupy Uzdrowisk w tego typu inicjatywy jeszcze bardziej wzmocni pozytywny wizerunek naszych ośrodków i będzie kolejnym krokiem w kreowaniu mody na bywanie w uzdrowiskach - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Podczas trwania Akademii Kobiet Zainspirowanych, w ramach partnerstwa, goście będą mieli okazję bliżej poznać Polską Grupę Uzdrowisk na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym, poprzez m.in. materiały informacyjne na temat ośrodków wchodzących w jej skład, a także poprzez ofertę i jakość wód, sygnowanych marką Staropolanka. Natomiast swój wkład merytoryczny, jako prelegentka Akademii, wniesie Pani dr Danuta Wiciak - Dyrektor ds. Lecznictwa w Uzdrowisku Cieplice, która opowie o leczniczym wykorzystaniu naturalnych tworzyw balneologicznych, stosowanych w cieplickim zdroju, z uwzględnieniem ich działania.

Dzięki wykładom specjalistów oraz lekarzy różnorodnych specjalizacji, uczestniczące w wydarzeniu kobiety będą mogły poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z wieloma aspektami zdrowia i urody, przedyskutować kwestie problemowe, a na koniec postawić znak równości pomiędzy wyglądem zewnętrznym, kondycją fizyczną, a zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Program wydarzenia zakłada także możliwość dyskusji na tematy socjologiczne, między innymi związane z nadal budzącą społeczne kontrowersje kwestią parytetów oraz dzisiejszą formą feminizmu.

Akademia Kobiet Zainspirowanych, to inicjatywa skupiająca kobiecą społeczność Aglomeracji Wałbrzyskiej i Dolnego Śląska. Powstała z myślą o kobietach przedsiębiorczych, kreatywnych, chcących rozwijać pasje i poszerzać horyzonty w rozwoju osobistym. A poprzez środowisko kobiet opiniotwórczych organizatorzy i partnerzy chcą wpływać na społeczne opinie, kreować je oraz namawiać do zmiany złych nawyków. Wszystko po to, aby społeczeństwo miało większe szanse na lepsze, świadome, zdrowsze i bardziej komfortowe życie.

- Cieszy nas fakt, że poprzez uzdrowiska możemy stać się propagatorami zdrowego stylu życia wśród kobiet, a poprzez nie w całym otoczeniu społecznym. Dzisiaj, w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie, zdrowie jest wartością najwyższą. A nasze uzdrowiska wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości w postaci szerokiej oferty medycznej, rehabilitacyjnej oraz turystyki uzdrowiskowej. To nasza przewaga konkurencyjna, którą będziemy mieli okazję zaprezentować - dodaje Marcin Chmielewski.

W najbliższym, sobotnim spotkaniu swój udział zgłosiło około 200 opinitwórczych kobiet, menadżerek, naukowców, właścicielek firm, a także przedstawicielek sektora medycznego oraz uzdrowiskowego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wałbrzycha oraz dwie posłanki na Sejm RP - Pani Katarzyna Izabella Mrzygłocka oraz Pani Agnieszka Kołacz - Leszczyńska.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane Panie:
Hotel Maria w Wałbrzychu
Sala Marysieńka
29 września 2012 roku (sobota), 10:00 - 16:00
Wstęp wolny!

 

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.
Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.
Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów - Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.
Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i

 
Kampania promocyjna PGU na Dolnym Śląsku - wrzesień 2012

Polska Grupa Uzdrowisk promuje Dolny Śląsk

20 sierpnia br. rozpoczął się cykl kampanii promujących walory Dolnego Śląska, których organizatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Pierwszymi partnerami, którzy zgłosili się do udziału w kampanii i już dzisiaj, 10 września, rozpoczynają promocję swoich ośrodków, są Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska Cieplice i Świeradów - Czerniawa, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM I FIZAN.

Kampania promocyjna walorów Dolnego Śląska została zorganizowana przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, a uczestnikami mogą być wyłącznie spółki oraz instytucje stowarzyszone w jej strukturach.
W ramach akcji promocyjnej Dolnego Śląska, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiska Cieplice i Świeradów - Czerniawa, które poprzez właściciela KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, będącego członkiem Stowarzyszenia Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, będą miały możliwość prezentacji swoich atutów oraz zdecydowanie szerszej promocji niż na co dzień w punktach informacji turystycznej we Wrocławiu. Miejsca, w których prowadzona będzie kampania informacyjno - promocyjna, to Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, wrocławski Port Lotniczy oraz Biuro Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, mieszczące się przy ulicy Świdnickiej 44.

Podczas trwania całej akcji w punktach objętych kampanią promocyjną ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk będą mogły prezentować swoje materiały promocyjne, takie jak roll-up’y, czy foldery informacyjne. Oprócz tego, przez cały czas trwania kampanii, będzie obecna osoba z ramienia DOT, dedykowana temu projektowi i reprezentująca uzdrowiska, która będzie udzielała informacji turystom oraz osobom zainteresowanym, będzie odpowiadała na pytania oraz zapraszała do zapoznania się z ofertą danego ośrodka oraz skorzystania z atrakcji, jakie każde z uzdrowisk proponuje.

- Cieszy nas fakt, że Dolnośląska Organizacja Turystyczna podjęła decyzję o wspólnym promowaniu walorów Dolnego Śląska przez jej instytucje stowarzyszone. Dzięki temu, że KGHM I FIZAN posiada w swoim portfelu tak liczną reprezentację w postaci czterech uzdrowisk oraz spółki hotelarsko - turystycznej INTERFERIE, mamy możliwość zaprezentowania naszych ośrodków, pokazania zmian, jakie w nich nastąpiły dzięki licznym inwestycjom w ostatnich latach oraz atutów, jako przewag konkurencyjnych wśród innych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce - mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Do tej pory, poza uzdrowiskami należącymi do Funduszu KGHM I FIZAN, do udziału w kampanii promocyjnej Dolnego Śląska zgłosiły się takie spółki, jak: Zamek Topacz, Zamek Kliczków oraz Hotel Tumski.
Kampania Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej ma charakter otwarty, a co za tym idzie, może trwać tak długo, jak długo będą chciały się promować jej instytucje stowarzyszone.
Czas trwania każdej kampanii promocyjnej to tydzień, natomiast kampanie mogą się powtarzać, jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony danej instytucji.

- Turystyka uzdrowiskowa w naszym kraju jest jednym z priorytetowych produktów markowych, skierowanych na rynek polski, jak również zagraniczny. Ale jest to produkt ciągle wymagający ulepszania. Dlatego też potrzebna jest spójna polityka wizerunkowa oraz zintegrowane działania promocyjne całego regionu, takie jak obecna kampania Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej - dodaje Marcin Chmielewski.

Uzdrowiska należące do KGHM I FIZAN zapraszają do punktów informacyjnych w czasie trwania ich promocji:

 • Od 10 września do 16 września br. - Dworzec Główny PKP we Wrocławiu
 • Od 17 września do 23 września br. - Port Lotniczy we Wrocławiu
 • Od 24 września do 30 września br. - Biuro Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, przy ul. Świdnickiej 44 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy!

 

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.
Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.
Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów - Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujsciu.

 


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk
Staropolanka Staropolanka
Facebook